Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделювання оптимальної податкової стратегії підприємства

Моделювання оптимальної податкової стратегії підприємства

Назва:
Моделювання оптимальної податкової стратегії підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,60 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Рябцев Андрій В’ячеславович
УДК 519.863:336.225.621.1
Моделювання оптимальної податкової стратегії підприємства
Спеціальність 08.03.02 – Економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
Донецьк – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
г
Науковий керівник – | доктор економічних наук, професор
Лисенко Юрый Григорович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
завыдувач кафедри економічної кібернетики
(м. Донецьк).
 
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Вітлинський Вальдемар Володимирович, Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України,професор кафедри економіко- математичних методів (м.Київ)
кандидат економічних наук Хижняк Володимир Іванович, Донецький інститут економіки та господарського права, професор кафедри вищої математики та економіко- математичних методів (м.Донецьк)
Провідна установа:
Харківський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної кібернетики (м.Харків)
Захист відбудеться 26 червня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.07 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: вул. Челюскінців, 198-а, м. Донецьк – 83015.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: вул. Університетська, 24, м. Донецьк – вул.Університетська, 24.
Автореферат розісланий 23 травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Беспалова А.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Діюча в Україні система оподаткування, що формує податкове середовище підприємницької діяльності, є недосконалою. Недосконалість податкової системи обумовлено невиконанням основних принципів оподаткування, сформульованих у Законі України “Про систему оподаткування”, а саме: стимулювання виробничої та інвестиційної активності, обов'язковість, рівнозначність і пропорційність, рівність, соціальна справедливість, стабільність, економічна обґрунтованість та ін.
В умовах нестабільного податкового середовища, що зумовлено загальною економічною нестабільністю і мінливістю податкового законодавства України, досить актуальною є проблема зниження податкового тягаря, що лежить на “плечах” вітчизняних виробників. На сучасний момент підприємства повинні сплачувати значну частку свого прибутку державі. Значний податковий тягар “вимиває” обігові кошти підприємства, знижуючи тим самим його фінансову стійкість і платоспроможність, позбавляє їх фінансових ресурсів, необхідних для ведення розширеного відтворення.
У двох напрямках ведуться наукові дослідження питань оптимізації податкової системи: пошук податкових ставок, що максимізують надходження до бюджету або, навпаки, таких, що забезпечують умови більш швидкого економічного розвитку суб’єктів господарської діяльності. Протилежність інтересів державних податкових органів та підприємств щодо оподаткування призводить до випадків ухилення від сплати податків.
Проблемі зниження податкового тиску приділяється значна увага на всіх гілках державної влади, ця проблема є об’єктом дослідження багатьох науковців, як вітчизняних, так і зарубіжних: Балацький Є.В., Вишневський В.П., Вітлінський В.В., Єгоров П.В., Ковальчук К.Ф., Лисенко Ю.Г., Мовшович С.М., Соколовський Л.Е., Папаїка О.О., Петренко В.Л., Рева Т.М. та інші. Питання оптимізації податкової системи спрямовані на зниження фіскального тиску, що є підґрунтям для розробки оптимальної податкової стратегії підприємств.
Таким чином, проблема зниження податкового тиску на підприємстві є на сучасний момент досить актуальною, а питання оптимізації процесів управління податками на підприємстві в умовах нестабільного економічного середовища вимагають ретельного і глибокого дослідження, що і визначило мету і задачі дисертаційної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Моделювання оптимальної податкової стратегії підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок