Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ДОМЕННОЇ ПЛАВКИ З ВИКОРИСТАННЯМ ДРІБНОФРАКЦІЙНОГО КОКСУ

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ДОМЕННОЇ ПЛАВКИ З ВИКОРИСТАННЯМ ДРІБНОФРАКЦІЙНОГО КОКСУ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ДОМЕННОЇ ПЛАВКИ З ВИКОРИСТАННЯМ ДРІБНОФРАКЦІЙНОГО КОКСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,30 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
КУЗІН АНДРІЙ ВІКТОРОВИЧ
УДК 669.162.16:669.162.2
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ
ДОМЕННОЇ ПЛАВКИ З ВИКОРИСТАННЯМ
ДРІБНОФРАКЦІЙНОГО КОКСУ
Спеціальність 05.16.02 – “Металургія чорних металів”
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор Ярошевський Станіслав Львович, Донецький національний технічний університет, професор кафедри руднотермічних процесів і маловідходних технологій (м. Донецьк).
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Бочка Володимир Васильович, Національна металургійна академія України, професор кафедри металургії чавуну (м. Дніпропетровськ).
кандидат технічних наук, Терещенко Володимир Петрович, президент Української асоціації виробників чавуну (м. Дніпропетровськ).
Провідна установа:
Приазовський державний технічний університет, кафедра “Металургія чавуну”, Міністерство освіти і науки України (м. Маріуполь).
Захист відбудеться “  ”  червня  2006 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.01 у Донецькому національному технічному університету (83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, 1 навчальний корпус, малий актовий зал).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного технічного університеті (83000, м. Донецьк, вул. Артема 58, 2 навчальний корпус).
Автореферат розісланий “  ” травня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д .052.01, доктор технічних наук, професор О.В. Яковченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Доменне виробництво є першим і найбільш енергоємним переділом чорної металургії, що споживає до 70теплової енергії. Питома витрата основного палива (коксу), що приблизно на 40визначає собівартість чавуну, на доменних печах України склала у 2005 р. близько 500 кг/т чавуну, що на 30_гірше показників, досягнутих за кордоном. Великі енерговитрати при виробництві чавуну знижують конкурентоспроможність вітчизняного металу на світовому ринку.
Сучасна технологія доменної плавки неможлива без застосування дешевих додаткових видів палива – пиловугільного палива (ПВП), природного газу (ПГ), мазуту та ін., якими можна замінити до 40_коштовного і дефіцитного коксу. При цьому, однак, підвищуються механічні і хімічні навантаження на кокс, що визначає підвищення вимог до його якості, у першу чергу, до фракційного складу і міцності.
Отримані раніше іншими дослідниками теоретичні й експериментальні дані показали високу ефективність використання в доменній плавці коксу фракції 40_ мм. Однак при використанні даної фракції коксу значно збільшиться вихід відсіву (фракції менше 40 мм) і коксу крупніше 80 мм. Зазначені завдання можуть бути вирішені за рахунок попередньої підготовки металургійного коксу до доменної плавки шляхом висіву з нього фракції менше 40 мм та дроблення фракції більше 80 мм, виділення з відсіву фракції 10_ мм і наступного завантаження її у доменну піч у суміші з залізорудною частиною шихти.
Попередня підготовка металургійного коксу забезпечує вирішення ряду завдань. По-перше, відсів з металургійного коксу фракції менше 40 мм дозволить підвищити ефективність його просівання, поліпшити фракційний склад скіпового коксу і, відповідно, збільшити порозність, середній розмір шматків коксу і газопроникність коксової насадки в доменній печі. По-друге, за рахунок розпушення рудної частини при введенні в неї дрібнофракційного коксу – поліпшити газопроникність стовпу шихти в “сухій” зоні і зоні когезії, що визначить можливість підвищення інтенсивності доменної плавки. По-третє, приведена схема підготовки коксу визначить зниження його витрат у виді дрібних фракцій (менше 10 мм) порівняно з традиційною схемою при відсіві з металургійного коксу фракції менше 25 мм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ДОМЕННОЇ ПЛАВКИ З ВИКОРИСТАННЯМ ДРІБНОФРАКЦІЙНОГО КОКСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок