Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИДАКТИЧНІ ОСНОВИ НАВЧАННЯ ГРАФІЧНОЇ ГРАМОТИ УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

ДИДАКТИЧНІ ОСНОВИ НАВЧАННЯ ГРАФІЧНОЇ ГРАМОТИ УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Назва:
ДИДАКТИЧНІ ОСНОВИ НАВЧАННЯ ГРАФІЧНОЇ ГРАМОТИ УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,01 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова
Васенко Валентина Василівна
УДК 372.874
ДИДАКТИЧНІ ОСНОВИ НАВЧАННЯ ГРАФІЧНОЇ ГРАМОТИ
УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ
13.00.02 –теорія та методика навчання креслення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Сидоренко Віктор Костянтинович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри трудового навчання та креслення.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, академік АПН України, віце-президент АПН України
Мадзігон Василь Миколайович,
Інститут педагогіки, директор;
кандидат педагогічних наук, доцент
Бєлкіна Елла Вікторівна,
Київський міжрегіональний інститут удосконалення вчителів імені Б.Грінченка, проректор з наукової роботи.
Провідна установа: Рівненський державний гуманітарний університет, кафедра професійної педагогіки і трудової підготовки, Міністерство освіти і науки України, м. Рівне.
Захист відбудеться “_12__” листопада 2002 р. о __1430___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.05 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, вул. Пирогова, 9, м. Київ.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, вул. Пирогова, 9, м. Київ.
Автореферат розісланий “_7____” жовтня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П.Гнеденко
Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Робота сучасної школи стикається з цілим рядом питань, які потребують негайного вирішення. Серед них важливим є вдосконалення і поліпшення процесу навчання графічної грамоти учнів початкової школи, тому що все більшого значення набувають графічні методи передачі інформації. “Державний стандарт початкової загальної освіти” чітко вказує на те, що у початковій школі в учнів мають бути сформовані уявлення про окремі геометричні фігури та їх властивості, вироблені необхідні графічні уміння конструювати технічні моделі за зразком, кресленням, ескізом, схемою, словесним описом, власним задумом. Це питання набуває гостроти вже з перших років навчання дитини в школі. Дієвим засобом у вирішенні цих проблем може стати вивчення вже з початкової школи, так званої, міжнародної мови – мови креслення, зрозумілої всім людям світу, які знають її основи.
Та реалії сьогодення не такі показові, як хотілось би. Навчальний курс креслення у школі не відмінений, але він проводиться лише в близько 20 відсотках шкіл, що підтверджують і статті відомого науковця в цій галузі, професора В.К.Сидоренка. Переведення цієї дисципліни із державного у шкільний компонент позбавляє можливості багатьох учнів вже на шкільній лаві оволодіти необхідними для професійного зростання знаннями, уміннями та навичками. До цього негативу додається і той факт, що початкова школа не створює належну основу для наступної роботи у середніх і старших класах. Але ж відомо, що креслення є базовою галуззю знань великої кількості професій, пов’язаних не лише з технікою, а й з оперуванням образно-знаковими моделями. Тому безперечним визнається той факт, що здатність людини до графічної діяльності є одним із показників її розумового розвитку, а як наслідок – вивчення графічної грамоти повинно стати невід’ємним елементом роботи всіх ланок загальноосвітньої школи.
Особливий практичний і теоретичний інтерес у психолого-педагогічній літературі було приділено вивченню питань значення графіки для розвитку мислення і орієнтування у різних галузях життя; наочного образу, як основи мислення школярів; сприйняття учнями графічних зображень; динаміки формування зорового образу; аналізу, складання креслення та уміння перетворювати фігури. Але такий широкий розгляд проблем графічної підготовки стосувався лише учнів середньої і старшої школи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДИДАКТИЧНІ ОСНОВИ НАВЧАННЯ ГРАФІЧНОЇ ГРАМОТИ УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок