Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> CТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНI ОСОБЛИВОСТI ФРАЗЕОЛОГIЧНИХ МОДИФIКАЦIЙ ТА ЇХНI ФУНКЦIЇ В НIМЕЦЬКОМУ ГАЗЕТНОМУ ТЕКСТI

CТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНI ОСОБЛИВОСТI ФРАЗЕОЛОГIЧНИХ МОДИФIКАЦIЙ ТА ЇХНI ФУНКЦIЇ В НIМЕЦЬКОМУ ГАЗЕТНОМУ ТЕКСТI

Назва:
CТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНI ОСОБЛИВОСТI ФРАЗЕОЛОГIЧНИХ МОДИФIКАЦIЙ ТА ЇХНI ФУНКЦIЇ В НIМЕЦЬКОМУ ГАЗЕТНОМУ ТЕКСТI
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,81 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВIВСЬКИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ УНIВЕРСИТЕТ
IМЕНI ІВАНА ФРАНКА
Пташник Стефанія Богданівна
УДК [311.112.2'37'373.7'42]:070(043)
CТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНI ОСОБЛИВОСТI
ФРАЗЕОЛОГIЧНИХ МОДИФIКАЦIЙ
ТА ЇХНI ФУНКЦIЇ В НIМЕЦЬКОМУ ГАЗЕТНОМУ ТЕКСТI
10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі німецької філології Львівського національного університету імені Iвана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат філологічних наук, доцент
Буйницька Тетяна Олексіївна,
Львівський національний університет
імені Iвана Франка,
доцент кафедри німецької філології.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Баран Ярослав Андрійович
Iвано-Франківський національний
технічний університет нафти і газу,
завідувач кафедри німецької та французької мов.
кандидат філологічних наук, доцент
Жовнірук Зоряна Львівна,
Львівський національний університет
імені Iвана Франка, завідувач кафедри
іноземних мов для природничих факультетів.
Провідна установа Київський національний лінгвістичний університет,
кафедра німецької філології,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “5” березня 2003 р. о 10.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К35.051.15 у Львівському національному університеті імені Iвана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 405
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Iвана Франка за адресою: 79001, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “4” лютого 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шпак О.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реферована дисертаційна робота присвячена дослідженню фразеологічних модифікацій (ФМ) як оказіонального явища на рівні мовлення та їхніх функцій у німецькому газетному тексті.
Iнтерес лінгвістів до проблеми фразеології у тексті, зокрема до ФМ, спостерігається з кінця 70-х і особливо з початку 80-х років 20-го століття: учені особливо звертають увагу на функціонування фразеологічних одиниць (ФО) у мовленні, важливими стають дослідження з точки зору лінгвостилістики та лінгвістики тексту.
Вивчення фразеологічних модифікацій здійснювалося в контексті досліджень функцій ФО у мовленні, які проводилися на основі зафіксованих у письмовій формі німецьких текстів різних стилів та жанрів такими насамперед вченими, як І.I.Чернишова, І.А.Щукіна, Л.М.Болдирєва, Н.П.Щербань, А.П. Кондратьєв, Я.А. Баран, Е.Лабно-Фалецька (E. Labno-Falecka), Х.Пальм (Ch. Palm), Б.-M.Швайцер (B.-M. Shwеіzer), Г.Ґрассеґґер (H. Grassegger), А.Геммі (A. Hemmi), П.Кюн (P. Kuhn), С.Ельзпас (S. Elspass), Г.Бурґер (H. Burger), Е.Рехтзіґель (E. Rechtsiegel), Б.Вотяк (B. Wotjak), Ґ.Ґресяно (G. Greciano). Для праць згаданих авторів характерним є те, що в них насамперед вивчаються ФО у системі мови, а ФМ розглядаються лише як один із аспектів функціонування сталих зворотів. Подібне спостерігається також у роботах, що базуються на матеріалі інших мов.
Незважаючи на інтенсивні дослідження з фразеології за останні десятиліття, можна констатувати відсутність праць, в яких всебічно розглядалися би проблеми ФМ. Найбільший недолік майже всіх публікацій полягає в тому, що фразеологічні модифікації не виділяли як окреме явище, а вивчали лише як один із аспектів їх текстового функціонування. У працях В.Коллера (W. Koller), Л.М.Болдирєвої, Н.П.Щербань та Ґ.Ґресяно ФМ присвяченo лише окремі підрозділи, які скеровані на вивчення фразеології у мовленні. Ці дослідження проводилися на кількісно незначному корпусі прикладів (див. також роботи І.І.Чернишової, В.Фляйшера (W. Fleischer), К.Кункель (K. Kunkel)). Такий аналіз звичайно базувався на текстах певного жанру, в якому ФМ зустрічаються дуже часто. Крім того, автори переважно беруть до уваги не повний фразеологічний склад німецької мови, а обмежуються одним чи кількома фразеологічними класами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: CТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНI ОСОБЛИВОСТI ФРАЗЕОЛОГIЧНИХ МОДИФIКАЦIЙ ТА ЇХНI ФУНКЦIЇ В НIМЕЦЬКОМУ ГАЗЕТНОМУ ТЕКСТI

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок