Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕГРОВАНЕ УПРАВЛІННЯ ГРУПАМИ ПІДПРИЄМСТВ

ІНТЕГРОВАНЕ УПРАВЛІННЯ ГРУПАМИ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ІНТЕГРОВАНЕ УПРАВЛІННЯ ГРУПАМИ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,94 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Жуков Юрій Євгенович
УДК 658.114.5.014.1
ІНТЕГРОВАНЕ УПРАВЛІННЯ ГРУПАМИ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація і
управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному економічному університеті, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Пушкар Олександр Іванович,
Харківський національний економічний університет,
професор кафедри менеджменту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Назарова Галина Валентинівна,
Харківський національний економічний університет,
завідувач кафедри управління персоналом
кандидат економічних наук, доцент
Шершньова Зоя Євгенівна,
Київський національний економічний університет,
доцент кафедри менеджменту
Провідна установа – Дніпропетровський національний університет,
кафедра економіки і управління підприємствами,
Міністерство освіти і науки України,
м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться " 26 " січня 2006 р. о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д 64.055.01, у Харківському національному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, проспект Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пров. Інженерний, 1-а.
Автореферат розісланий " 25 " грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ястремська О. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В останні роки у країнах з розвиненою ринковою економікою відбувається трансформація корпоративної організації, пов’язана з впровадженням новітніх інформаційних технологій, збільшенням ступеню логістичної взаємодії й поширенням партнерських взаємин між субпідрядниками, виникненням гетерархічних структур й плинністю організаційних меж підприємства, переорієнтацією ділових процесів на взаємодію з конкурентами тощо. Узагальнюючи та прогнозуючи тенденції організаційного розвитку, можна виділити такі зміни особливостей функціонування національних підприємств, як інтеграція, автоматизація, розвиток персоналу, сетизація, деструктуризація, інформатизація, віртуалізація, соціалізація. Такі тенденції, у свою чергу, призводять до виникнення нових групових форм організації діяльності підприємств, які передбачають розподіл виробництва за диверсифікованими міжфірмовими зв’язками з постачальниками й кінцевими споживачами. У зв’язку з цим набуває важливості проблема створення й вдосконалення відповідної системи управління, яка дозволяла би формувати й реалізовувати стратегію взаємопов'язаного розвитку підприємств-членів групи з одночасною підтримкою ефективності функціонування кожного з них.
Різні аспекти створення системи управління підприємством розглядалися в працях С. Біра, А. Воронкової, П. Друкера, Г. Мінцберга, В. Пономаренка, П. Сенге, О. Тридіда, Д. Хана, З. Шершньової. Теоретичній розробці питань, пов’язаних з веденням взаємопов’язаної діяльності груп підприємств, багато уваги приділяли В. Гриньова, Г. Назарова, Р. Ноздрьова, С. Парінов, У. Пауэлл, В. Радаєв, Л. Сміт-Дор, Д. Старк, О. Третьяк, Р. Хендфілд. Однак низка завдань, пов’язаних з поєднанням процесів функціонування окремих підприємств та їх групових утворень, встановленням стратегічних альтернатив групового розвитку, формуванням систем управління новими інтеграційними структурами, пошуком пріоритетних напрямків сталого економічного зростання груп підприємств, залишається недостатньо розробленою як в теоретичному, так і в практичному аспектах.
Актуальність теми визначається об'єктивною необхідністю переходу до нової наукової моделі управління, в основі якої лежать інтеграційні процеси на національних підприємствах, потреба в забезпеченні розвитку економіки, вирішенні проблем формування механізмів, спрямованих на удосконалення внутрішнього стану підприємств, що входять до групових утворень й потребують безупинного пошуку нових форм і методів господарювання, відповідних організаційних структур, методів управління витратами й процесами виробництва, розробки нової ринкової поведінки, спрямованої на досягнення спільних цілей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІНТЕГРОВАНЕ УПРАВЛІННЯ ГРУПАМИ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок