Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОМАНТИЧНА ПОЕТИКА “ЗАМОГИЛЬНИХ НОТАТОК” Ф.-Р. де ШАТОБРІАНА

РОМАНТИЧНА ПОЕТИКА “ЗАМОГИЛЬНИХ НОТАТОК” Ф.-Р. де ШАТОБРІАНА

Назва:
РОМАНТИЧНА ПОЕТИКА “ЗАМОГИЛЬНИХ НОТАТОК” Ф.-Р. де ШАТОБРІАНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,41 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Попова Ганна Валентинівна
УДК 821.133.1-94(043.3)
РОМАНТИЧНА ПОЕТИКА “ЗАМОГИЛЬНИХ НОТАТОК”
Ф.-Р. де ШАТОБРІАНА
10.01.04 – література зарубіжних країн
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ
2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі світової літератури й класичної філології Донецького національного університету Міністерства науки і освіти України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор Мироненко Людмила Андріївна, Дніпропетровський національний університет, професор кафедри філологічної і культурологічної підготовки журналістів.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор Пахсар’ян Наталія Тигранівна, Московський державний університет ім. М.В. Ломоносова, професор кафедри історії зарубіжної літератури;
кандидат філологічних наук, доцент Орлик Нінель Петрівна, Дніпропетровський національний університет, доцент кафедри зарубіжної літератури.
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, кафедра історії зарубіжної літератури і класичної філології, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться 29 травня 2006 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.12 у Дніпропетровському національному університеті (49065, м. Дніпропетровськ, пл. Шевченка, 1).
Із дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8).
Автореферат розісланий 28 квітня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К .051.12 __________________ І.В. Кропивко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Ф.-Р. де Шатобріан – ключова постать французької літератури першої половини XIX століття. “Патріарх романтизму”, творець жанру “особистого роману”, він належить до письменників, яких вшановують, чий авторитет і репутація класика безперечні, чия творча спадщина увійшла до скарбниці світової літератури. Багатогранний характер його обдарування відповідав нагальним потребам літератури епохи романтизму з її прагненням універсальності. Шатобріан став провісником багатьох, згодом магістральних, літературних процесів, вплинув на письменників, без яких неможлива історія літератури. Він стоїть біля витоків провідних літературних феноменів романтизму. Шатобріан у своїй життєвій долі також виявився дуже різнобічною людиною. Письменник, історик, політик, мандрівник, він за мірою значущості для сучасників був постаттю, що не поступалась Ґете, Байрону, Гюго. Його авторитет складався й у середовищі читачів, які обожнювали автора “Атала” й “Рене”, і серед колег-письменників. “Учителем усього покоління, що пише” назвав його О.С. Пушкін, а для співвітчизників він був “принцом поезії” (А. де Мюссе), “патрицієм” (Г. Флобер). Відлуння шатобріанівської ліри чутне у творчості Ламартіна, Віньї, ранніх Гюго й Санд, Мюссе. У ХХ столітті А. Моруа порівняє його з “гірським масивом, білі верхи якого помітні на обрії в будь-якій точці країни”.
Актуальність дослідження. Художньо-документальна література – феномен культури, інтерес до якого актуалізується на зламі епох, коли постає необхідність усвідомлення й переосмислення не тільки історичного минулого, але й сутності сучасних процесів. У цьому розумінні художні мемуари, які зазвичай розташовані осторонь від традиційного літературного ряду й водночас поєднують у собі “поезію й правду”, стають благодатним джерелом для дослідження як особливостей епохи, закономірностей побутування людини в історії та сприйняття нею мінливої дійсності, так й індивідуальних засобів створення художнього образу світу.
Жанрологічні дослідження ускладнюються надзвичайною розмитістю жанрових меж творів, що належать до цього типу літератури, та їх граничним ступенем суб'єктивності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОМАНТИЧНА ПОЕТИКА “ЗАМОГИЛЬНИХ НОТАТОК” Ф.-Р. де ШАТОБРІАНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок