Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЛІГІЙНО-МОРАЛЬНА ОЦІНКА СОЦІАЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ У ЗБІРЦІ “ВІХИ” І СУЧАСНІСТЬ

РЕЛІГІЙНО-МОРАЛЬНА ОЦІНКА СОЦІАЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ У ЗБІРЦІ “ВІХИ” І СУЧАСНІСТЬ

Назва:
РЕЛІГІЙНО-МОРАЛЬНА ОЦІНКА СОЦІАЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ У ЗБІРЦІ “ВІХИ” І СУЧАСНІСТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,32 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ім. Г.С.СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ВОЛОШИН Володимир Вікторович
УДК:140.80:21(47+477) “19”
РЕЛІГІЙНО-МОРАЛЬНА ОЦІНКА СОЦІАЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ У ЗБІРЦІ “ВІХИ” І СУЧАСНІСТЬ
Спеціальність 09.00.11 – релігієзнавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому Національному університеті, Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: - кандидат філософських наук, доцент
Бояринцев В’ячеслав Іванович, Донецький Національний університет, кафедра філософії.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, старший науковий співробітник Любивий Ярослав Валерійович, Інститут філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України, провідний науковий співробітник;
кандидат філософських наук, старший науковий співробітник Кирюшко Микола Іванович, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, провідний науковий співробітник.
Провідна установа.
Київський Національний університет ім.Т.Г.Шевченка, кафедра релігієзнавства.
Захист відбудеться “__2__” ___березня__ 2001 року о __14__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.03 в Інституті філософії ім.Г.С.Сковороди НАН України за адресою: 01001 м.Київ-1, вул. Трьох-святительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Іституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України за адресою: 01001 м. Київ-1, вул. Трьох-святительська, 4.
Автореферат розісланий “_30_” __січня__ 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук Надтока Г.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження типів світоглядів і обумовлених ними програм діяльності людини складає одну з важливих задач філософії в цілому, і релігієзнавства, зокрема. Особливу значимість воно набуває під час краху усталених ідеалів і цінностей, у період радикальних соціальних перетворень.
Загроза духовного вакууму та морального нігілізму, яка виникла в результаті нинішних суспільних трансформацій, швидка та методологічно не вивірена переоцінка цінностей деформують світогляд людини. Як наслідок – проблематичність створення адекватного історичній ситуації суспільного ідеалу, творчого рішення соціальних завдань. Вийти зі становища, що створилося, без революцій та утвердження нових моделей світоглядного монізму може допомогти усвідомлення уроків минулого, трагічного досвіду початку ХХ століття і релігійно-моральної оцінки, що дали революційним перетворенням представники “віхівства”.
Вихід у світ в 1909 р. книжки “Віхи. Збірник статей про російську інтелігенцію” - помітна подія в історії релігійно-філософської думки початку XX ст.. Протягом десятиліть “Віхи” розглядалися тенденційно. В Україні збірник не привернув на себе увагу дослідників. У Росії, за винятком статей Ю.М.Давидова, П.П.Гайденко, Г.Померанця, інтерес до “Віх” реалізувався у формі робіт науково-популярного і довідкового характеру. Акцент був зроблений на констатації основних ідей збірника і їхньої значимості для сучасної російської інтелігенції, а також на полеміці навколо “Віх”. Таким чином, “віхівська” спадщина потребує подальшого вивчення, у тому числі в контексті сучасності.
В умовах відмови від верховенства атеїстичної ідеології заслуговує спеціального аналізу й оцінки головна мета збірника - захист релігійних цінностей. Сферу дії і наслідки ігнорування цих цінностей М.О.Бердяєв, С.М.Булгаков, М.О.Гершензон, О.С.Ізгоєв, П.Б.Струве, С.Л.Франк досліджували в галузях філософії, соціології, психології, педагогіки, політики, етики. В той же час, Б.О.Кістяківського турбували питання правосвідомости.
Центральним об'єктом критики “віхівців” є світогляд інтелігенції та її революціонізм як певна парадигма мислення, що виходить за межі однієї країни в конкретний історичний період. Дешифрування тоталітарної, антигуманної за своєю сутністю системи поглядів на світ, суспільство і людину, започатковане у “Віхах”, не втратило свого значення й нині.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РЕЛІГІЙНО-МОРАЛЬНА ОЦІНКА СОЦІАЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ У ЗБІРЦІ “ВІХИ” І СУЧАСНІСТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок