Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЯКОСТЕЙ ГОСПОДИні у ДІВЧат-ПІДЛІТКІВ У ПОЗАКЛАСНІЙ роботі

ФОРМУВАННЯ ЯКОСТЕЙ ГОСПОДИні у ДІВЧат-ПІДЛІТКІВ У ПОЗАКЛАСНІЙ роботі

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЯКОСТЕЙ ГОСПОДИні у ДІВЧат-ПІДЛІТКІВ У ПОЗАКЛАСНІЙ роботі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,71 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля
Чеботарьова Ірина Володимирівна
УДК 37.035.3  
ФОРМУВАННЯ ЯКОСТЕЙ ГОСПОДИні
у ДІВЧат-ПІДЛІТКІВ У ПОЗАКЛАСНІЙ роботі
13.00.07 – теорія та методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Шевченко Галина Павлівна,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, завідуюча кафедри педагогіки, директор Інституту духовного розвитку людини
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Миропольська Наталія Євгенівна,
Інститут проблем виховання АПН України,
головний науковий співробітник лабораторії естетичного виховання
кандидат педагогічних наук, доцент
Ігнатович Ольга Геннадіївна,
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри педагогіки
Провідна установа: | Одеський Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського, м. Одеса.
Захист відбудеться “14” червня 2006 року об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К29.051.06 у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034 м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034 м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-а.
Автореферат розісланий “13” травня 2006 року.
Учений секретар
Спеціалізованої вченої ради А.О. Андрющук
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Політичні, економічні й соціальні зміни, що відбуваються в нашій країні, вимагають нових методологічних підходів до вирішення проблем виховання молодого покоління, здатного опанувати духовний досвід людства.
Значна роль у формуванні духовності учнівської молоді належить трудовому вихованню, яке є одним з головних напрямів її підготовки до самостійної трудової життєдіяльності й виконання господарсько-побутових функцій у родині, а також збереження в ній позитивного мікроклімату й встановлення високодуховних стосунків, що створюють атмосферу щастя.
Побудова щастя в родині – це кропітка праця, що властива в основному жінці, її естетичній вихованості, високій моральності, сердечності, душевній витонченості, більш широкому світосприйняттю. Сьогоднішні дівчата – майбутні жінки, матері, виховательки, берегині сімейного вогнища. Від них залежить відродження української родини, в якій буде панувати любов до дітей, повага до батьків, працьовитість, щедрість, хазяйновитість, гостинність, будуть зберігатися вікові народні традиції. Але в сучасних умовах формується новий тип жінки – незалежної, соціально активної. Така жінка на перше місце ставить власне “Я”, а потім родину, забуваючи про святу природну місію – бути матір’ю. Тому перед сучасними педагогами постає проблема відродження значення родини через виховання дівчат як майбутніх матерів, дружин, формування в них якостей господині й берегині сімейного вогнища.
Виховання дівчинки як майбутньої матері, господині і берегині сімейного вогнища необхідно починати від народження. Однак найбільш продуктивним для формування господарських якостей є підлітковий період, коли відбувається пошук власної індивідуальності та визначення життєвих пріоритетів.
Сформовані в школі якості, властиві господині, – турбота про власне здоров’я і здоров’я своєї родини, естетична вихованість, економічна грамотність, духовно-моральні цінності, естетика поведінки і культура спілкування – будуть сприяти не тільки її комфортному життю в сім’ї, але й професійній реалізації у суспільстві.
Створення благополуччя в родині буде запорукою успіху в досягненні поставлених життєвих планів і розкритті потенціалу не тільки самої жінки, але й усіх членів її сім’ї.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЯКОСТЕЙ ГОСПОДИні у ДІВЧат-ПІДЛІТКІВ У ПОЗАКЛАСНІЙ роботі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок