Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВІДОМЧІСТЬ СПРАВ ГОСПОДАРСЬКИМ СУДАМ УКРАЇНИ

ПІДВІДОМЧІСТЬ СПРАВ ГОСПОДАРСЬКИМ СУДАМ УКРАЇНИ

Назва:
ПІДВІДОМЧІСТЬ СПРАВ ГОСПОДАРСЬКИМ СУДАМ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,64 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ЧЕРЛЕНЯК Микола Іванович
УДК 346.9:347.918(477)
ПІДВІДОМЧІСТЬ СПРАВ ГОСПОДАРСЬКИМ СУДАМ УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.04 – господарське право,
господарсько-процесуальне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Донецьк – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Інституті економіко-правових досліджень Національної академії наук України (м. Донецьк).
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, професор
Хахулін Віктор Васильович,
Донецький державний університет
управління МОН України,
професор кафедри загально-правових
дисциплін (м. Донецьк)
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
Заслужений юрист України
Розовський Борис Григорович,
Луганська філія Інституту економіко-правових
досліджень НАН України, завідувач відділу
економіко-правових проблем екології регіону (м. Луганськ)
кандидат юридичних наук, доцент
Ніколенко Людмила Миколаївна,
Маріупольський державний гуманітарний
університет МОН України,
професор кафедри правознавства (м. Маріуполь).
Захист відбудеться “14” лютого 2008 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .170.02 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “11” січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Грудницька С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відповідно до Конституції Україна є правовою державою, обов’язковим атрибутом якої є незалежна судова влада, що здійснюється у формі правосуддя. Ст. 124 Конституції України передбачає необмежену юрисдикцію судів і побудову судової влади на засадах спеціалізації. Це потребує чіткого розмежування компетенції по вирішенню справ між господарськими, загальними і адміністративними судами. Однак відповідне процесуальне законодавство, зокрема, Господарський процесуальний кодекс України (далі – ГПК України), Кодекс адміністративного судочинства України, Цивільний процесуальний кодекс України, в окремих випадках нечітко визначає юрисдикцію судів, як наслідок, виникає „конкуренція юрисдикцій” між судами різних спеціалізацій, у тому числі господарськими. Проведений автором аналіз судової практики на підставі статистичної звітності господарського суду Харківської області показав, що кількість припинених господарським судом справ з приводу непідвідомчості постійно зростає (2003 р. – 432 справи, 2004 р. – 472, 2005 – 549, 2006 р. - 643). Це свідчить про те, що заінтересованими особами не завжди правильно визначається судовий орган, до компетенції якого відноситься розгляд тієї чи іншої справи, і вказує на недоліки правового регулювання відповідних питань.
Потребує вирішення також низка інших практичних проблем, що виникають через недосконалість розмежування компетенції господарських судів з іншими юрисдикційними органами. Так, утворення спеціалізованих судових органів обумовлює необхідність визначення належного компетентного суду, який розглядатиме конкретну справу відповідно до міжнародно-правових стандартів здійснення правосуддя. Зокрема, відповідно до ст. 8 Загальної декларації прав людини кожен має право на ефективне поновлення в правах компетентними національними судами у випадку порушення прав, наданих Конституцією або Законом. Таке положення практично репродуктовано в ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основних свобод, яка передбачає, що кожен має право на справедливий та відкритий розгляд справи незалежним та безпристрасним судом.
Ст. ГПК України передбачено коло справ, які відносяться до підвідомчості господарського суду. Зазначений перелік доповнюється положеннями окремих норм інших законодавчих актів, які містять вказівки про можливості вирішення спорів в судах без уточнення їх юрисдикції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПІДВІДОМЧІСТЬ СПРАВ ГОСПОДАРСЬКИМ СУДАМ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок