Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГО – ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПЕЦІАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ ДИКОЇ ФАУНИ

ЕКОЛОГО – ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПЕЦІАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ ДИКОЇ ФАУНИ

Назва:
ЕКОЛОГО – ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПЕЦІАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ ДИКОЇ ФАУНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,34 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
Тихий Павло Володимирович
УДК 349.6
ЕКОЛОГО – ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПЕЦІАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ ДИКОЇ ФАУНИ
Спеціальність 12.00.06 – земельне право; аграрне право;
екологічне право; природоресурсове право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2000
Дисертація є рукописом
Робота виконана на кафедрі екологічного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор Гетьман Анатолій Павлович, Академія правових наук України, головний вчений секретар.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії наук України Шемшученко Юрій Сергійович, Інститут держави і права імені В.М.Корецького Національної академії наук України, директор;
доктор юридичних наук, доцент Статівка Анатолій Миколайович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, доцент кафедри аграрного права.
Провідна установа: Одеська національна юридична академія, кафедра аграрного, екологічного і природоресурсового права, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться “_____” ________________ 2000 р. о _______ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.02 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою:
61024, м. Харків 24, вул.. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою:
61024, м. Харків 24, вул. Пушкінська 77
Автореферат розісланий “______”______________ 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гончаренко В.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Дика фауна є необхідним елементом природного середовища. Її об`єкти становлять важливий регулюючий і стабілізуючий компонент біосфери, який охороняється і використовується для задоволення духовних та матеріальних потреб громадян України.
Відомо, що доцільність та ступінь правового регулювання багато в чому залежить від соціальної цінності та характеру об`єктів суспільних відносин, щодо яких воно здійснюється. Соціальна цінність дикої фауни обумовлена її природними властивостями і проявляється у різних аспектах. Тваринний світ, як визначено у преамбулі Закону України “ Про тваринний світ ”, “ ... є одним із компонентів навколишнього природного середовища, національним багатством України, джерелом духовного та естетичного збагачення і виховання людей, об`єктом наукових досліджень, а також важливою базою для одержання промислової та лікарської сировини, харчових продуктів та інших матеріальних цінностей ”.
В еколого–правовій літературі виділяють екологічний, економічний та науково–культурний аспекти соціальної цінності дикої фауни (С.С.Константініді, В.В.Петров). Екологічний аспект пов`язаний з тим, що дикі тварини існують як невід`ємна частина біосфери Землі, її обов`язковий елемент, який активно впливає на функціонування природних спільнот, процес життєдіяльності рослинного світу, біологічні властивості води, формування ландшафту, бере участь в інших обмінних процесах природи.
Економічний аспект соціальної цінності дикої фауни проявляється у змозі останньої задовольняти матеріальні потреби суспільства. Дикі тварини – це джерело одержання харчових продуктів, лікарської сировини та інших цінностей. Вони є також носіями генетичного фонду, який використовується для покращення порід свійських тварин.
Науково–культурний аспект обумовлений певними властивостями диких тварин, що здатні задовольняти наукові, освітні, виховні, культурні, естетичні та інші духовні потреби суспільства.
Зазначені аспекти соціальної цінності дикої фауни обумовлюють різні напрями людської діяльності, пов`язаної з експлуатацією (використанням) об`єктів тваринного світу для задоволення матеріальних та духовних потреб, їх охороною та відтворенням. Відповідно до цих напрямів складаються групи фауністичних суспільних відносин, які потрапляють у сферу правового регулювання, що здійснюється диференційовано в залежності від їх фактичного змісту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕКОЛОГО – ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПЕЦІАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ ДИКОЇ ФАУНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок