Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕГРАЦІЙНА ПОЛІТИКА В’ЄТНАМУ В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОЇ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

ІНТЕГРАЦІЙНА ПОЛІТИКА В’ЄТНАМУ В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОЇ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

Назва:
ІНТЕГРАЦІЙНА ПОЛІТИКА В’ЄТНАМУ В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОЇ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,32 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
НГУЄН ТХІ ТХУ Лінь
УДК 339.924(597)
ІНТЕГРАЦІЙНА ПОЛІТИКА В’ЄТНАМУ
В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОЇ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Спеціальність 08.00.02 – Світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі світового господарства і міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник доктор економічних наук, професор,
Луцишин Зоряна Орестівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
Інститут міжнародних відносин,
професор кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Лук’яненко Дмитро Григорович,
Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана,
завідувач кафедри міжнародного менеджменту
кандидат економічних наук, доцент,
Орєхова Тетяна Вікторівна,
Донецький національний університет МОН України,
доцент кафедри міжнародної економіки
Захист відбудеться “ 22 ” жовтня 2007 р. о “ 1600 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова 36/1, зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська 58, к.12.
Автореферат розісланий “ 22 ” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.С.Поліщук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Поглиблення інтернаціоналізації та транснаціоналізації виробництва і обігу, розширення економічної глобалізації, диверсифікація інформаційної складової господарського розвитку сприяла удосконаленню та модифікації інтеграційної політики з урахуванням не лише загальних принципів інтеграції, але й особливостей регіональних угруповань. Одновекторне інтегрування, яке домінувало до середини ХХ ст., вже не гарантує досягнення поставлених економічних цілей і не забезпечує підвищення рівня добробуту країнам, що розвиваються. З’являється нова інтеграційна стратегія - мультилатеральна, яка передбачає розвиток економічного співробітництва зі всіма потенційними партнерами (незважаючи на їх політичну ідеологію), які готові співпрацювати на рівних та взаємовигідних умовах як поза, так і в межах регіональних угруповань та міжнародних організацій. Виконання цієї стратегії забезпечується за рахунок прийняття відповідної інтеграційної політики, в рамках якої необхідно передбачити можливі варіанти інтеграції країни в економіку регіону та світу, запропонувати найбільш оптимальний з них і забезпечити їх реалізацію з максимальною ефективністю для досягнення бажаного рівня добробуту.
Особливо це питання гостро стоїть для країн, що розвиваються, які конкурують, в першу чергу, за розширення своїх експортних можливостей. Незважаючи на підвищення ролі інтеграційної політики для економічного життя країни в умовах поглиблення та інтенсифікації інтеграційних процесів у світовому та регіональному господарстві в наукових дослідженнях не приділяється належна увага комплексному вивченню структурних складових інтеграційної політики, факторів, які впливають на її формування, взаємозв’язок із економічною політикою держави в цілому. При розгляді міжнародної економічної інтеграції з’ясовують її суть, значення, етапи, механізми тощо, однак не виділяють інтеграційну політику як окрему структуроутворюючу складову. Вірніше сказати, її часто й не виділяють і не розглядають як окрему форму економічної політики, але саме характер інтеграційної політики сьогодні не лише впливає, але й визначає зовнішній економічний курс країни.
Теоретичні основи аналізу міжнародних інтеграційних процесів були закладені в роботах де Бірса (1941), Вайнера Я. та Бійо М. (1950), які сформували теорію митних союзів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІНТЕГРАЦІЙНА ПОЛІТИКА В’ЄТНАМУ В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОЇ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок