Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛЮДИНА В СУЧАСНОМУ РОСІЙСЬКОМУ СЛОВОТВОРІ (субстантивна похідна лексика ’особи’)

ЛЮДИНА В СУЧАСНОМУ РОСІЙСЬКОМУ СЛОВОТВОРІ (субстантивна похідна лексика ’особи’)

Назва:
ЛЮДИНА В СУЧАСНОМУ РОСІЙСЬКОМУ СЛОВОТВОРІ (субстантивна похідна лексика ’особи’)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,22 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут мовознавства ім. О.О. Потебні

ГЛАВАЦЬКА ОЛЕНА ІВАНІВНА
УДК 811.161.1373(048)
ЛЮДИНА В СУЧАСНОМУ РОСІЙСЬКОМУ СЛОВОТВОРІ
(субстантивна похідна лексика ’особи’)
10.02.02 – російська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі зарубіжної літератури та мовознавства Кам’янець-Подільського державного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Литвинникова Ольга Іванівна,
професор кафедри слов’янської філології, теорії
та методики викладання філологічних дисциплін
Кам’янець-Подільського державного університету
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Дядечко Людмила Петрівна,
професор кафедри російської мови Київського
національного університету імені Тараса Шевченка
кандидат філологічних наук, доцент
Казимирова Ірина Андріївна,
доцент кафедри української філології
Київського славістичного університету
Захист відбудеться 12 червня 2007 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.172.01 для захисту докторських (кандидатських) дисертацій Інституту мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розіслано 8 травня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук Т.Я. Марченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Іменники зі значенням ’особи’ – широка та семантично своєрідна ділянка російської лексичної системи. Одиниці цього класу були предметом дослідження російських учених В.В. Виноградова, В.Г. Головіна, О.П. Єрмакової, О.А. Земської, О.С. Кубрякової, В.В. Лопатіна, В.М. Мокієнка, О.М. Тихонова, І.С. Улуханова, Н.Ю. Шведової. Серед українських дослідників їм приділяли увагу І.І. Ковалик, І.Р. Вихованець, К.Г. Городенська, В.В.Грещук, В.О. Горпинич, Є.А. Карпіловська, Н.Ф. Кли-менко, А.В. Мамрак та ін. Імена ’особи’ як одну з найбільш численних і продуктивних груп лексики сучасної російської мови вивчали у синхронії (І.А. Долгов, І.Ф. Протченко, С.А. Колчін, А.Г. Львов, Л.А. Шкатова та ін.) і діахронії (С.В. Вахітов, В.М. Грязнова, В.В. Дємічева, Т.В. Бредихина та ін.), у словотвірному (О.Г. Ликов, О.І. Мойсеєв, Г.М. Скляревська, Л.Г. Павлова), структурно-семантичному (Г.М. Абреімова, Г.Д. Басова, М.В.Скраб), експресивно-стилістичному (І.А. Долгов, Л.Є. Кругликова) аспектах.
Праці, в яких імена ’особи’ досліджено відповідно до їх значення, представлені двома типами: в одному аналізують семантичні властивості окремих лексичних груп у співвідношенні з формальними засобами вираження (назви ’особи’ за професією – Л.А. Шкатова, В.Л. Воронцова); імена діяча в рамках словотвірних категорій (А.В. Мамрак, К.Г. Городенська, М.В. Кравченко); неологізми (Л.О. Вараксін, К.І. Дьоміна, Т.В. Цалко, Є.В.Хабібуліна); в іншому – розглядають різні лексико-семантичні групи з погляду внутрішньосистемних відношень (О.М. Карєва, Н.П. Савєльєва, Р.І. Хашимов, Т.П. Ломтєв, Г.А. Путягін, Н.П. Романова, В.І. Максимов, І.В. Галак-ті-онова, І.І. Фекета, Л.Р. Шпачук).
Така увага до іменників зі значенням ’особи’ пояснюється тим, що вони є продуктивною лексичною групою і становлять чисельний пласт іменників сучасних слов’янських мов.
Вибір теми дисертаційного дослідження зумовлений тим, що іменники – це один із найбільш яскравих номінативних засобів, наділених багатою семантикою, потенціалом асоціативних зв’язків зі словами інших граматичних класів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЛЮДИНА В СУЧАСНОМУ РОСІЙСЬКОМУ СЛОВОТВОРІ (субстантивна похідна лексика ’особи’)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок