Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РИМСЬКО-ВІРМЕНСЬКІ ВІДНОСИНИ В І СТ. ДО Н. Е. – НА ПОЧАТКУ І СТ. Н. Е.

РИМСЬКО-ВІРМЕНСЬКІ ВІДНОСИНИ В І СТ. ДО Н. Е. – НА ПОЧАТКУ І СТ. Н. Е.

Назва:
РИМСЬКО-ВІРМЕНСЬКІ ВІДНОСИНИ В І СТ. ДО Н. Е. – НА ПОЧАТКУ І СТ. Н. Е.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,46 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
ЛИТОВЧЕНКО Сергій Дмитрович
УДК 94 (37+479. 25) “-00/005”
РИМСЬКО-ВІРМЕНСЬКІ ВІДНОСИНИ В І СТ. ДО Н. Е. –
НА ПОЧАТКУ І СТ. Н. Е.
Спеціальність – 07. 00. 02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник _ доктор історичних наук, професор
КАДЄЄВ Володимир Іванович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри історії стародавнього
світу та середніх віків
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ПЕТРОВА Елеонора Борисівна,
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського,
професор кафедри історії стародавнього
світу та середніх віків
кандидат історичних наук
НЕФЕДОВ Костянтин Юрійович,
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського "ХАІ", доцент кафедри культурології і українознавства
Провідна установа: Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра всесвітньої історії, м. Донецьк
Захист відбудеться 18 грудня 2003 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (адреса: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, аудиторія IV-65).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4).
Автореферат розісланий 17 листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пугач Є.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Експансія Римської держави у Східне Середземномор'я призвела до кардинальних змін у міжнародних відносинах на Сході. Елліністичні монархії, незважаючи на численні спроби опору, поступово опинилися в сфері римського впливу. Римляни, використовуючи військову перевагу, нав'язували східним царствам нерівноправні союзні договори, що позбавляло азіатські монархії права на самостійне ведення зовнішньої політики. Згодом ці царства цілком поглиналися Римом, перетворюючись на провінції, або ставали залежними від римлян буферними державами.
Однією з азіатських монархій, що потрапила до сфери римських інтересів у I ст. до н. е., була Велика Вірменія, яка підсилювала свою могутність із 90-х рр. I ст. до н. е. Вірменія і Рим брали участь практично у всіх великих збройних конфліктах і дипломатичних акціях, що призвели до корінної зміни політичної обстановки в цьому передньоазіатському регіоні. Саме Велика Вірменія стала рубежем римської експансії на Сході. А сама вірменська держава, що була одним iз найсильніших царств Азії того часу, поступово позбавилася самостійності, перетворившись на предмет суперечки між Римом і Парфією.
Власне римсько-вірменські взаємини, що значно вплинули на ці зміни, рідко ставали предметом комплексного дослідження, яке б охоплювало все I ст. до н.е. Тому як і раніше залишається актуальною проблема вивчення римсько-вірменських відносин, які багато в чому зумовили і розвиток міжнародної ситуації на Сході в I ст. до н.е. – на початку I ст. н. е., і подальшу долю вірменського царства. Аналіз відносин між Римом і Великою Вірменією є важливим для створення об'єктивної картини взаємин римлян з азіатськими царствами і визначення особливостей просування Риму на Схід. У той же час вивчення римсько-вірменських відносин дозволить, на наш погляд, встановити масштаб впливу політики римлян на розвиток вірменської держави і на внутрішньополітичну ситуацію у Великій Вірменії під час правління династії Арташесидів.
Зв'язок роботи з науковими темами. Робота виконана на кафедрі історії стародавнього світу та середніх віків Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна в рамках кафедральної теми "Історія та археологія Середземномор'я і Причорномор'я в античну епоху" № 79010965.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РИМСЬКО-ВІРМЕНСЬКІ ВІДНОСИНИ В І СТ. ДО Н. Е. – НА ПОЧАТКУ І СТ. Н. Е.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок