Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕДЗЕЛЬСЬКИЙ КОСТЯНТИН КАЗИМИРОВИЧ ІСТОРІОСОФІЯ РЕЛІГІЇ ІВАНА ОГІЄНКА (МИТРОПОЛИТА ІЛАРІОНА)

НЕДЗЕЛЬСЬКИЙ КОСТЯНТИН КАЗИМИРОВИЧ ІСТОРІОСОФІЯ РЕЛІГІЇ ІВАНА ОГІЄНКА (МИТРОПОЛИТА ІЛАРІОНА)

Назва:
НЕДЗЕЛЬСЬКИЙ КОСТЯНТИН КАЗИМИРОВИЧ ІСТОРІОСОФІЯ РЕЛІГІЇ ІВАНА ОГІЄНКА (МИТРОПОЛИТА ІЛАРІОНА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,16 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ імені Г.С.СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
 
УДК 2-1 + 2-726.1 + 27
 
НЕДЗЕЛЬСЬКИЙ КОСТЯНТИН КАЗИМИРОВИЧ
ІСТОРІОСОФІЯ РЕЛІГІЇ ІВАНА ОГІЄНКА (МИТРОПОЛИТА ІЛАРІОНА)
09.00.11 - релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2003


Дисертація є рукописом
Робота виконана у Відділенні релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
КОЛОДНИЙ АНАТОЛІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
(заступник директора - керівник Відділення релігієзнавства
Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України)
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
ЧЕРНІЙ АНАТОЛІЙ МИХАЙЛОВИЧ
(заступник директора природничо-гуманітарного інституту
Національного аграрного університету (м. Київ))
кандидат філософських наук, доцент
ЗДІОРУК СЕРГІЙ ІВАНОВИЧ
(завідувач відділу гуманітарної політики Національного
Інституту стратегічних досліджень)
Провідна установа: Національний педагогічний університет імені
М.П.Драгоманова, кафедра культурології (м. Київ)
Захист відбудеться 28 листопада 2003 р. о 14-й годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.161.03 в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України (01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України (01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий "24 " жовтня 2003 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук БУЧМА О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Відновлення незалежної Української держави в 1991 році сприяло перегляду оцінок багатьох подій вітчизняної і світової історії, а відтак й пробудженню інтересу до безпосередніх їх учасників - видатних громадських діячів та науковців. Зокрема, останнім часом опубліковано чимало наукових праць мовознавців, літературознавців, педагогів, істориків, які спростовують необ'єктивні, заідеологізовані оцінки діяльності професора, митрополита Української греко-православної церкви у Канаді Іларіона (Івана Огієнка) й звертають увагу на непересічне значення його духовної спадщини на шляху нинішнього утвердження державного суверенітету України. Досліджено також розуміння професором процесу вибудови в Україні Помісної Православної Церкви. Серед українських огієнкознавців особливо вирізняються ґрунтовні праці з дослідження різних аспектів творчої спадщини вченого-богослова М.Тимошика, А.Колодного, В.Ляхоцького, З.Тіменика, А.Марушкевич, І.Тюрменко, Л.Филипович. Однак, слід відзначити те, що цей процес знаходиться лише в початковій своїй стадії, а тому комплексного аналізу історіософії релігії Івана Огієнка досі не здійснено, хоч вона займає помітне місце у його творчому здобутку.
Важливо, що дослідження творчості визначного українського вченого і богослова відбувається на тлі зростання інтересу як в Україні, так і цілому світі до духовних проблем, що відповідає прагненням науковців знайти відповідь на питання про роль та місце релігії в житті різного рівня людських спільнот та окремого індивіда, існування і розвиток котрих відбувається в умовах глобалізації. Неминучим негативним наслідком глобалізації є уніфікація і нівеляція національних культур, ось чому з особливою гостротою постає необхідність осмислення Огієнкової тези про те, що народ, який має національну церкву, здатну приводити його до глибокої християнізації, є надійно захищеним від культурної та етнічної асиміляції.
Найгостріші і найболючіші проблеми розвитку українського етносу в сучасній його історії стояли в центрі уваги І.Огієнка ще на початку XX століття, коли висловлювалось багато всіляких пророкувань про атеїстичне та інтернаціональне майбутнє людства. Надаючи пріоритетного значення ролі духовного чинника в світовій та українській історії, вчений передбачив, до яких негативних наслідків може привести політика примушування людей відмовлятись від своєї нації, від віри своїх батьків, здійснювана більшовицькою владою по відношенню до підкорених нею народів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: НЕДЗЕЛЬСЬКИЙ КОСТЯНТИН КАЗИМИРОВИЧ ІСТОРІОСОФІЯ РЕЛІГІЇ ІВАНА ОГІЄНКА (МИТРОПОЛИТА ІЛАРІОНА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок