Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ МОРФОЛОГІЧНОЇ НОРМАЛІЗАЦІЇ БІНАРНИХ ПЕРЕРІЗІВ ЗОБРАЖЕНЬ

МЕТОДИ МОРФОЛОГІЧНОЇ НОРМАЛІЗАЦІЇ БІНАРНИХ ПЕРЕРІЗІВ ЗОБРАЖЕНЬ

Назва:
МЕТОДИ МОРФОЛОГІЧНОЇ НОРМАЛІЗАЦІЇ БІНАРНИХ ПЕРЕРІЗІВ ЗОБРАЖЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,15 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Машталір Сергій Володимирович
УДК 004.932: 007.52
МЕТОДИ МОРФОЛОГІЧНОЇ НОРМАЛІЗАЦІЇ
БІНАРНИХ ПЕРЕРІЗІВ ЗОБРАЖЕНЬ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор Путятін Євгеній Петрович,
Харківський національний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри інформатики.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор Смеляков Сергій Вячеславович, Харківський університет повітряних сил,
професор кафедри математичного і програмного забезпечення АСУ;
кандидат технічних наук, доцент Авраменко Віктор Васильович,
Сумський державний університет, доцент кафедри інформатики.
Провідна установа – Інститут проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України (відділ математичного моделювання та оптимального проектування), м. Харків.
Захист відбудеться “22” лютого р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.02 у Харківському національному університеті радіоелектроніки (61166, м. Харків, пр. Леніна, 14).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки (61166, м. Харків, пр. Леніна, 14).
Автореферат розіслано “13” січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _____________________  Безкоровайний В.В.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні десятиріччя спостерігається безупинний зріст інформаційних потоків. З одного боку, це стимулюється розвитком телекомунікаційних і обчислювальних засобів, що найчастіше може приводити до практично некерованого збільшення обсягів даних різної природи. З іншого боку, ускладнення технологічних процесів, розвиток соціальної сфери пред’являють до інформаційних ресурсів усе більш жорсткі вимоги, що, як правило, випереджають можливості програмно-апаратних засобів. Компроміс досягається за рахунок скорочення інтерактивного аналізу й удосконалювання методів реєстрації, прийому-передачі, збереження, обробки та інтерпретації даних. Особливо гостро зазначені протиріччя виявляються при цифровій обробці зображень, інтерес до якої не слабшає в силу високої інформаційної ємності відеоданих. Розвиток методів і засобів автоматичного аналізу зображень створює передумови для розширення інформаційного простору України, упровадження перспективних технологій.
Необхідність синтезу нових методів автоматичної обробки та інтерпретації зображень підкреслюється розширенням спектра актуальних проблемно-орієнтованих задач, підвищенням інтенсивності практичного використання засобів аналізу візуальної інформації, диверсифікованістю форм і властивостей цифрового представлення відеоданих, вимогами реалізації в реальному масштабі часу. Складність таких задач пов’язана, насамперед, з розходженнями умов реєстрації відеоінформації, серед яких одну з провідних ролей грає зміна взаємного положення та орієнтації об’єктів і датчиків. Незважаючи на те, що роботи з інваріантного до геометричних трансформацій аналізу зображень, а також по нормалізації подібних перекручувань відеоданих, здійснюються вже більше сорока років, підходи, засновані на обробці множин бінарних перерізів напівтонових і кольорових зображень, залишилися за межами кола інтересів дослідників. Разом з тим, перехід до сімейств таких бінарних зображень дозволяє без втрати інформації, по-перше, синтезувати адекватні і прості з погляду програмно-апаратної реалізації моделі представлення, обробки та інтерпретації даних, по-друге, використовувати добре розвинений апарат математичної морфології, що в підсумку забезпечує досить високу надійність і точність нормалізації зображень.
Основний вплив на розвиток методів обробки зображень в умовах різного роду збурювань зробили дослідження українських і закордонних учених: В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕТОДИ МОРФОЛОГІЧНОЇ НОРМАЛІЗАЦІЇ БІНАРНИХ ПЕРЕРІЗІВ ЗОБРАЖЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок