Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЕЙВЛЕТНИЙ АНАЛІЗ БАГАТОМАСШТАБНИХ ПРОЦЕСІВ ТА СИГНАЛІВ

ВЕЙВЛЕТНИЙ АНАЛІЗ БАГАТОМАСШТАБНИХ ПРОЦЕСІВ ТА СИГНАЛІВ

Назва:
ВЕЙВЛЕТНИЙ АНАЛІЗ БАГАТОМАСШТАБНИХ ПРОЦЕСІВ ТА СИГНАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,27 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РАДІОФІЗИКИ ТА ЕЛЕКТРОНІКИ ІМ. О. Я. УСИКОВА
Виноградов Володимир Вікторович
УДК 621.372.86: 621.373.4/.5
ВЕЙВЛЕТНИЙ АНАЛІЗ БАГАТОМАСШТАБНИХ ПРОЦЕСІВ ТА СИГНАЛІВ
01.04.03 - радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Радіоастрономічному інституті Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Ваврів Дмитро Михайлович,
Радіоастрономічний Інститут НАН України, м. Харків,
завідувач відділу електронних НВЧ приладів.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Колчигін Микола Миколайович, виконуючий обов'язки завідувача кафедри теоретичної радіофізики, професор кафедри теоретичної радіофізики (Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міносвіти і науки України).
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Корнієнко Юрій Вячеславович, старший науковий співробітник відділу квантової електроніки і нелінійної оптики (Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова Національної академії наук України, м. Харків)
Провідна установа: Харківський державний технічний університет радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України, кафедра метрології і вимірювальної техніки.
Захист відбудеться " " червня 2001 р. о годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.157.01 в Інституті радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України. (61085, м. Харків, вул. Проскури,12)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці IРЕ НАН України. (61085, м. Харків, вул. Проскури,12)
Автореферат розісланий “ “ травня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Я.Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення властивостей сигналів є одним із ключових моментів при аналізі різного роду експериментальних даних. Сучасна обробка даних спостережень постійно висуває нові та все більш складні вимоги до методів, що використовуються для наукових досліджень. Достовірна оцінка параметрів сигналів, їхня ідентифікація і класифікація, визначення характерних рис і загальних властивостей має велике практичне значення, навіть якщо при цьому не торкається питання про джерело досліджуваних сигналів. Потреба в такому аналізі виникає, наприклад, в задачах оптимальної фільтрації сигналів і зображень, кодування і стиску інформації, розпізнавання образів і багатьох інших задачах. На цей час відповідні методи аналізу досить добре розроблені стосовно аналізу простих одномірних і багатомірних процесів. Разом з тим, поки що не існує досить загальних і універсальних методів аналізу хаотичних і багатомасштабних (широкосмугових) сигналів, які, як показали недавні дослідження, є характерними для великої низки фізичних процесів і явищ. Важливим класом багатомасштабних сигналів є сигнали, що характеризуються самоподібними властивостями при зміні масштабу часу, наприклад, 1/f -процеси.
Кінцевою метою при обробці даних спостережень, які являють собою реєстрації деяких сигналів, є виділення характерних властивостей, які дозволяють зробити висновки про об'єкт, що є джерелом цих сигналів, та побудувати на основі цього його феноменологічну або математичну модель. Застосування тільки традиційних підходів, заснованих на кореляційному і спектральному методах аналізу, не завжди дозволяє одержати досить повну й адекватну інформацію при аналізі хаотичних і багатомасштабних сигналів. Виникаючі проблеми можна проілюструвати на найпростішому прикладі застосування перетворення Фур'є. У такім перетворенні використовуються базисні функції, що не мають часової локалізації, і тому таке перетворення є малопридатним при аналізі нестаціонарних (широкосмугових) сигналів. Спектральна функція сигналу надає інформацію тільки про енергію сигналу у визначеному частотному інтервалі. Одночасний аналіз у фізичному й у частотному просторах можна провести за допомогою так званого віконного Фур'є-перетворення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВЕЙВЛЕТНИЙ АНАЛІЗ БАГАТОМАСШТАБНИХ ПРОЦЕСІВ ТА СИГНАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок