Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Коеволюція соціально-культурного стану суспільства і Католицької Церкви у В’єтнамі

Коеволюція соціально-культурного стану суспільства і Католицької Церкви у В’єтнамі

Назва:
Коеволюція соціально-культурного стану суспільства і Католицької Церкви у В’єтнамі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,38 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Академія педагогічних наук України
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
 
Нгуен Нгуен Хонг
УДК 316.7 + 283/289 (597)
Коеволюція соціально-культурного стану
суспільства і Католицької Церкви у В’єтнамі
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії.
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук.
Київ - 2003 р.
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Центрі гуманітарної освіти НАН України
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор,
Рижко Володимир Антонович,
Центр гуманітарної освіти НАН України, директор
Офіційні опоненти - доктор філософських наук, професор
Лубський Володимир Іонович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, завідувач
кафедри релігієзнавства;
кандидат філософських наук
Кирюшко Микола Іванович,
Інститут політичних і етнонаціональних
досліджень НАН України,
провідний науковий співробітник
 
Провідна установа – Інститут філософії ім. Г.С.Сковороди
НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “.13.” березня 2003 року о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.456.01 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м.Київ, вул. Бастіонна, 9, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий “11” лютого 2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук,
доцент Горбунова Л.С.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Проблема поширення релігії за межами регіону її виникнення є надто важливою і в теоретичному плані, і в площині соціальних практик з огляду на значні трансформації, яких зазнає система національної культури, з якою починає взаємодіяти нова релігія. Вивчення проблеми прийняття й укорінення релігії на нетрадиційному для неї соціально-культурному грунті має давню історію у світовій та українській науці, оскільки Україна є місцем зустрічі культур, релігій, цивілізацій. Особливого значення це набуває у зв’язку з глобалізацією, що так інтенсивно протікає в сучасному світі. За цих обставин історичний досвід В’єтнаму (як і деяких інших країн Азії, Африки, Латинської Америки), що пов’язаний із складними релігійно-культурними процесами, важко переоцінити для країн з багатоконфесійним складом населення, однією з яких є Україна. Саме у В’єтнамі вже за Нової історії відбувалося прийняття нової, християнської релігії у вигляді католицизму. На цей час В’єтнам вже мав понад тисячолітню традицію віросповідання буддизму та інших релігій. Тому в даному випадку йдеться про інтродукування однієї високорозвиненої релігії до системного комплексу іншої, також високорозвиненої релігії (історично навіть давнішої). І хоча можна вважати доведеним, що загалом у світі визначилися регіони, де переважає та чи інша релігія або конфесія, все ж сама глобалізація змушує їх до активної взаємодії, яка призводить до утворення складних релігійно-культурних утворень. Масштабність цих явищ визначає потребу їх теоретичного, соціально-філософського осмислення. Релігійний досвід В’єтнама є цілком характерним у цьому плані, бо він є певною моделлю зустрічі світових релігій і шляхів їх взаємодій. Цей досвід важливий ще й тому, що в ньому виражається не тільки розвиток чи функціонування відповідних релігій, а й втілення процесу коеволюції релігійних та соціальних процесів. Саме коеволюційний аспект досліджуваної проблеми є основним, оскільки дозволяє прогнозування подібних процесів у майбутньому.
Проблема коеволюції соціально-культурного стану суспільства і Католицької Церкви у В’єтнамі і властиві для неї колізії, звичайно, не повторяться в інших країнах, але досвід цього процесу може стати в нагоді різним народам, зважаючи на загострення міжцивілізаційних процесів у сучасному світі, зіткнення культур. До того ж, найпомітнішими з культурних процесів у даному разі будуть саме процеси зіткнення релігій, бо релігійні вірування є втіленням й ефективним виразником і інтегратором різноманітних соціальних інтересів, прагнень, рухів, протиборств і компромісів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Коеволюція соціально-культурного стану суспільства і Католицької Церкви у В’єтнамі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок