Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА РИЗИКУ ТРЕТЬОЇ СТОРОНИ І ВИЗНАЧЕННЯ ЗОН ГРОМАДСЬКОЇ БЕЗПЕКИ НА ОКОЛИЦІ АЕРОПОРТУ

ОЦІНКА РИЗИКУ ТРЕТЬОЇ СТОРОНИ І ВИЗНАЧЕННЯ ЗОН ГРОМАДСЬКОЇ БЕЗПЕКИ НА ОКОЛИЦІ АЕРОПОРТУ

Назва:
ОЦІНКА РИЗИКУ ТРЕТЬОЇ СТОРОНИ І ВИЗНАЧЕННЯ ЗОН ГРОМАДСЬКОЇ БЕЗПЕКИ НА ОКОЛИЦІ АЕРОПОРТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,47 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Аналіз даних об АП показав, що форми зон обхвату місць розташування АП
при посадці ВР відрізняються від форм зон АП при зльоті


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Хусейн Ахмад Хайдар
УДК 368.024.2:368.24(043.3)
ОЦІНКА РИЗИКУ ТРЕТЬОЇ СТОРОНИ
І ВИЗНАЧЕННЯ ЗОН ГРОМАДСЬКОЇ БЕЗПЕКИ
НА ОКОЛИЦІ АЕРОПОРТУ
Спеціальність 05.22.20 – Експлуатація та ремонт
засобів транспорту
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі “Безпека життєдіяльності” Національного авіаційного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук,
старший науковий співробітник
Запорожець Олександр Іванович,
Національний авіаційний університет, завідувач кафедри “Безпека життєдіяльності”.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Токарев Вадим Іванович,
Національний авіаційний університет,
професор кафедри аеродинаміки і безпеки польотів;
кандидат технічних наук, доцент
Куценко Олександр Васильович,
Державна льотна академія України, доцент кафедри льотної експлуатації аеродинаміки і динаміки польоту, начальник навчального центру пошуку та рятування
Провідна установа: АНТК ім. О.К. Антонова
Мінпромполітики України.
Захист відбудеться 17 квітня 2003 р. о 17 годині на засіданні спеціалі-зованої вченої ради Д 26.062.03 у Національному авіаційному універ-ситеті за адресою: 03058, м. Київ-58, просп. Космонавта Комарова, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058, м. Київ-58, просп.ект Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий “_17__”____03___ 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук Соломенцев О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ключовим елементом підвищення ефективності світової авіаційної транспортної системи є забезпечення безпеки авіації. Безпека авіації розглядається як комплексна властивість авіаційної транспортної системи виконувати свої функції без нанесення збитку самій системі або населенню, з метою якого вона розвивається. Її основними компонентами сьогодні є безпека польотів, авіаційна, екологічна і пожежна безпека. Саме цим компонентам безпеки приділяється максимальна увага в діяльності міжнародної організації цивільної авіації ІКАО.
За останні десятиріччя в середньому за рік в світі відбувається бі-ля 28 катастроф з повітряними кораблями (ПК) цивільної авіації (ЦА), обумовлюючи біля 1500 фатальних наслідків, серед них біля 35 серед населення в зоні катастрофи (“третя сторона” процесу, що досліджуєть-ся). У 1990-х рр. сталися такі великі авіаційні катастрофи, що привели до значних жертв серед населення на околиці аеропорту: 1992 р. в Амстердамі - 39 жертв; 1998 р., на Тайвані - 6; 1997 р., в Іркутську - 63; 1997 р., в Асунсьоні, Парагвай - 20; 1996 р., в Кіншасі, Заїр - 219, та інш.
Населення, що мешкає на околиці аеропорту, необхідно розглядати як об'єкт навколишнього природного середовища (ІКАО, 1991 р.). Аеропорти повинні відповідати особливим вимогам по розміщенню за умовами забезпечення нормативів шуму, забруднення повітря і забезпечення безпеки населення на прилеглій території. Навколо аеропортів необхідно створювати зони сумісності і соціально відповідальну політику використання земель у межах цих зон з метою нормального взаємообумовленого розвитку аеропортів і охорони здоров'я, забезпечення безпеки і добробуту населення.
Парк Лівана та України й досі оснащений літаками розробки 60-70 рр., з високими показниками по енергоспоживанню, шуму, емісії, що в свою чергу знижує конкурентоздатність авіакомпаній. Але експлуатація цих типів ПК обумовлює і підвищені значення показників безпеки польотів, тобто проблема ризику третьої сторони для даного парку також актуальна.
Сьогодні відсутні науково обґрунтована методика кількісної оцінки ризику третьої сторони і правила встановлення зон громадської безпеки на околиці аеропорту. Рішення цих задач є актуальними і має соціальний і економічний аспекти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОЦІНКА РИЗИКУ ТРЕТЬОЇ СТОРОНИ І ВИЗНАЧЕННЯ ЗОН ГРОМАДСЬКОЇ БЕЗПЕКИ НА ОКОЛИЦІ АЕРОПОРТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок