Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Психологічні чинники підготовки практичного психолога до ведення терапевтичного діалогу

Психологічні чинники підготовки практичного психолога до ведення терапевтичного діалогу

Назва:
Психологічні чинники підготовки практичного психолога до ведення терапевтичного діалогу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,36 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України
Кирилюк Інна Миколаївна
УДК 159.9.07(048)
Психологічні чинники підготовки практичного психолога до ведення терапевтичного діалогу
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті психології імені Г.С.Костюка АПН України, лабораторія психології навчання.
Науковий керівник: дійсний член АПН України, доктор психологічних наук, професор
Максименко Сергій Дмитрович,
Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України,
завідувач лабораторії психології навчання
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Говорун Тамара Василівна,
Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України,
головний науковий співробітник лабораторії соціальної психології
кандидат психологічних наук, доцент
Папуча Микола Васильович,
Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя,
завідувач кафедри практичної психології
Провідна установа: Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, кафедра психології, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “26” “ червня ” 2006 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.453.02 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології імені Г.С.Костюка АПН України.
Автореферат розісланий “25” травня 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради ________________ Андрієвська В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Протягом тривалого періоду інтерес науковців викликало лише вивчення продуктивності діяльності психолога-консультанта та її параметрів, сам же процес консультування залишався поза науковим розглядом. Зазначене не сприяло розвитку практичної психології – її методології, теорії, методу, а відтак і цілісної системи професійної підготовки психологів-консультантів.
У цілому, проблема цільової підготовки фахівців у сфері практичної психології активно обговорюється вітчизняними та зарубіжними дослідниками (О.Ф.Бондаренко, О.М.Борисова, В.П.Захаров, З.Г.Кісарчук, Є.О.Клімов, Н.В.Кузьміна, С.Д.Максименко, А.К.Маркова, Д.О'Коннор, К.Роджерс, Д.Сеймор, В.Стайр, Н.В.Чепелєва та ін.). Методологічним підґрунтям подальшої оптимізації професійної підготовки фахівців є, на наш погляд, теоретичні уявлення про діалогічне спілкування (М.М.Бахтін, В.С.Біблер, Дж.Верч, Л.С.Виготський, К.Роджерс).
Психотерапевтичний діалог, як розгорнутий дискурс, є основним засобом і умовою надання практичним психологом професійної допомоги клієнту. Останніми роками дослідження даного феномену активізувалися як у зв'язку з "відкриттям" надбань світової психології (А.Маслоу, Р.Мей, К.Роджерс, І.Ялом та ін.), так і завдяки цікавим даним, отриманим в роботах вітчизняних психологів (О.Ф.Бондаренко, Г.О.Ковальов, А.Ф.Копйов, О.А.Родіонова та ін.). У контексті професійної підготовки практичних психологів дане питання плідно вивчається в роботах І.В.Дубровіної, Н.Ф.Каліної, Н.В.Чепелєвої та інших дослідників.
На жаль, кількість робіт, присвячених підготовці практичних психологів до ведення психотерапевтичного діалогу, є незначною. Це пов’язане насамперед із тим, що діалогічний підхід на сьогодні ще не існує як єдиний і цілісний напрям психології. Він представлений у роботах прихильників цього напряму у вигляді особливих варіантів або версій, які іноді вельми різняться між собою. Дотепер не здійснено спроби інтегрувати ці версії в один цілісний, систематично розроблений напрям (О.Б.Орлов). Крім того, спостерігається певна невизначеність науково-понятійного апарату, який потребує уточнення та узгодження. У зв’язку з цим проблема підготовки майбутніх практичних психологів до ведення психотерапевтичного діалогу залишається практично не розробленою. Наведене вище дозволяє стверджувати, що розв’язання порушеної проблеми набуває особливої актуальності як у теоретичному, так і в практичному плані.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Психологічні чинники підготовки практичного психолога до ведення терапевтичного діалогу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок