Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕГАМЕТАФОРА “ПРОСТІР” В СИСТЕМІ СОЦІОЛОГІЧНОГО ЗНАННЯ

МЕГАМЕТАФОРА “ПРОСТІР” В СИСТЕМІ СОЦІОЛОГІЧНОГО ЗНАННЯ

Назва:
МЕГАМЕТАФОРА “ПРОСТІР” В СИСТЕМІ СОЦІОЛОГІЧНОГО ЗНАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,33 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Літвінов Сергій В’ячеславович
УДК 316.1:3:34
МЕГАМЕТАФОРА “ПРОСТІР” В СИСТЕМІ СОЦІОЛОГІЧНОГО ЗНАННЯ
22.00.01 – теорія та історія соціології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі галузевої соціології
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор соціологічних наук, професор,
Яковенко Юрій Іванович, Київський національний
Університет імені Тараса Шевченка,
факультет соціології, завідувач кафедри
галузевої соціології,
м. Київ
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук
Соболєва Наталія Іванівна,
ст. науковий співробітник відділу соціальної
психології Інституту соціології Національної
академії наук України,
м. Київ
кандидат соціологічних наук
Отрешко Наталія Борисівна,
завідувач кафедрою соціологічних
досліджень факультету соціогуманітарних наук Міжнародного Соломонового університету,
м. Київ
Провідна установа: Львівський національний університет імені
Івана Франка,
м. Львів
Захист відбудеться 24 вересня 2007 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.30 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 314.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 23 червня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради __________ А.К.Тащенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З початку 90-х рр. ХХ ст. соціологічна теорія постала перед низкою викликів зовнішнього та внутрішнього характеру. До першої групи можна віднести осмислення масштабної трансформації світової системи, яка проявилася на всіх щаблях її організації, насамперед, на рівні національних держав. З іншого боку, розвиток соціологічних теорій зробив очевидним факт існування другого центру проблематичності соціологічного знання, який імпліцитно міститься в ньому самому. Соціологічне знання сьогодні є розгалуженим комплексом теоретичних концепцій, методів та методик збору, аналізу й обробки даних щодо соціальних груп, інститутів, соціальних відносин, макро- і мікроструктур соціальної взаємодії і т. ін. Стрімкий розвиток системи соціологічних знань, поширення соціологічного погляду на все більшу кількість сфер суспільного життя і, так би мовити, “вглиб” соціальних практик, призводить до змін самої соціології як у формі пошуку більш досконалого й адекватного інструментарію, так і на рівні теоретичного узагальнення, корекції теоретичних моделей соціальних процесів та явищ, методологічних установок і орієнтирів, зрештою, у формі т.зв. парадигмальних революцій.
Експансія соціології в незалежній Україні протягом останнього десятиліття викликає резонансну реакцію громадськості, окремих соціальних груп, класів, політичних сил. В зв’язку з цим на тлі загострення внутрішньодисциплінарної конкуренції шкіл, напрямків і дослідницьких установ всередині самої соціологічної науки все більш нагальним стає питання легітимації наукового статусу соціології, доцільності і допустимих меж проведення соціологічних досліджень, використання їх результатів в практиці соціального управління. Тому саморефлексія перетворюється на один з найбільш актуальних напрямків соціологічного теоретизування, історії соціології та методологічних розвідок. Головною метою саморефлексії є вирішення завдання обґрунтування соціологічного погляду на суспільство, який предметизує соціальну реальність, або ж його “негації” в деяких варіантах критичної теорії. В 70-х рр. минулого століття даний напрямок отримав назву “соціології соціології”. В метатеоретичному плані даний науковий проект передбачає аналіз понятійно-категоріального апарату, інших пізнавальних засобів, які виконують функції понять. До таких засобів можна віднести метафори, а на рівні відповідників категорій – мегаметафори.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕГАМЕТАФОРА “ПРОСТІР” В СИСТЕМІ СОЦІОЛОГІЧНОГО ЗНАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок