Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОТЕХНОЛОГІЯ ОТРИМАННЯ ПРОБІОТИКА СПОРОБАК ТА ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ ПРИ ВІДЛУЧЦІ ПОРОСЯТ

БІОТЕХНОЛОГІЯ ОТРИМАННЯ ПРОБІОТИКА СПОРОБАК ТА ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ ПРИ ВІДЛУЧЦІ ПОРОСЯТ

Назва:
БІОТЕХНОЛОГІЯ ОТРИМАННЯ ПРОБІОТИКА СПОРОБАК ТА ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ ПРИ ВІДЛУЧЦІ ПОРОСЯТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,06 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУШНІР ІГОР МИХАЙЛОВИЧ
УДК 575:577:619
БІОТЕХНОЛОГІЯ ОТРИМАННЯ ПРОБІОТИКА СПОРОБАК
ТА ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ ПРИ ВІДЛУЧЦІ ПОРОСЯТ
03.00.20 – біотехнологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Біла Церква – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Державному науково-дослідному контрольному інституті ветеринарних препаратів та кормових добавок (ДНДКІ ветпрепаратів та кормових добавок) Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор ветеринарних наук Коцюмбас Ігор Ярословович, Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів та кормових добавок, директор
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
Рухляда Валентин Васильович, Білоцерківський державний аграрний університет, завідувач кафедри мікробіології, вірусології та зоології, дійсний член Нью-Йоркської АН
доктор сільськогосподарських наук
Шаловило Степан Григорович, Інститут біології тварин, головний науковий співробітник лабораторії біології відтворення
Провідна установа – Державний науково-дослідний контрольний інститут
біотехнології штамів мікроорганізмів
Захист відбудеться 02.06.2004 року о 13 год на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.821.01 у Білоцерківському державному аграрному університеті за адресою:
Соборна площа, 8/1, м. Біла Церква, Київська область, Україна 09117
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Білоцерківського державного аграрного університету за адресою: Соборна площа, 8/1, м. Біла Церква, Київська область, 09117.
Автореферат розісланий 30.04.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Малина


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Головним напрямком розвитку біотехнології в сільському господарстві є створення за допомогою мікробіологічних, біохімічних, молекулярно-генетичних методів технологічних процесів для одержання нових мікроорганізмів, лікувально-профілактичних препаратів, добрив тощо. За прогнозами спеціалістів ООН до 2010 року світовий ринок біотехнологічної продукції в грошовому еквіваленті становитиме близько 350 млрд доларів, із них 12,2 % продукція сільськогосподарського призначення.
Інфекційні хвороби молодняку сільськогосподарських тварин знижують продуктивність галузі і значно збільшують собівартість продукції. (Смирнов В.В., Підгорський В.С., Іутинська Г.О., 2002).
Незважаючи на те, що зусилля спеціалістів ветеринарної медицини спрямовані на проведення вакцинацій тварин проти збудників кишкових інфекцій, вдосконалення схем застосування відомих і пошук нових антибіотиків, захворюваність та загибель молодняку, від шлунково-кишкових інфекцій залишаються високими (Малик Н.И., Панин А.Н., 2001).
Застосування антибіотиків та хіміопрепаратів для лікування та профілактики шлунково-кишкових захворювань у багатьох випадках не дає позитивних результатів, а в окремих навпаки - породжує ряд проблем. Це, в першу чергу, поява антибіотико-резистентних штамів та порушення кишкового мікробного балансу, вироблення у тварин стійкого імунодефіциту, який знижує ефективність імунізації. Антибіотикотерапія часто є безсилою при ліквідації збудників кишкових інфекцій, що призводить до появи великої кількості бактеріоносіїв, виникнення клінічних і субклінічних форм захворювання (Панин А.Н., Малик Н.И., 1995).
Розлади шлунково-кишкового тракту поросят зумовлені багатьма чинниками як інфекційного, так і неінфекційного характеру. Проте, головною причиною цих розладів є відлучення поросят і переведення їх на самостійну годівлю, особливо при висококонцентратних раціонах, в результаті чого розвивається коліінфекція у ентеротоксемічній формі (Євтушенко А.Ф., 2002), яка супроводжується змінами кількісного та видового складу мікрофлори травного тракту. В першу чергу, зменшується чисельність облігатних видів мікроорганізмів, а також збільшується кількість умовно-патогенних бактерій родів (протей, клостридії, клебсіели, ешерихії), які є етіологічними чинниками при ентеритах молодняку (Москаленко О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: БІОТЕХНОЛОГІЯ ОТРИМАННЯ ПРОБІОТИКА СПОРОБАК ТА ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ ПРИ ВІДЛУЧЦІ ПОРОСЯТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок