Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською мовою: МЕДИКО-САНІТАРНІ НАСЛІДКИ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ ТА ЇХ ЛІКВІДАЦІЯ У ПЕРІОД ВІДБУДОВИ (1943 – 1950 рр.)

МЕДИКО-САНІТАРНІ НАСЛІДКИ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ ТА ЇХ ЛІКВІДАЦІЯ У ПЕРІОД ВІДБУДОВИ (1943 – 1950 рр.) / сторінка 13

Назва:
МЕДИКО-САНІТАРНІ НАСЛІДКИ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ ТА ЇХ ЛІКВІДАЦІЯ У ПЕРІОД ВІДБУДОВИ (1943 – 1950 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,88 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 

У другому підрозділі “Збитки і шкода, заподіяні війною та окупацією системі медичних закладів України, здоров’ю та умовам проживання населення” окреслено обсяги руйнувань в медико-санітарній сфері та їх вплив на якість медичного обслуговування населення. Надзвичайне погіршення стану здоров’я населення стало наслідком знищення та руйнування значної частини лікувально-профілактичних установ, зменшення медичних кадрів, поганого матеріально-технічного оснащення лікарень та інших лікувальних закладів. Поширення гострих інфекційних хвороб було пов’язане з низьким рівнем діагностики та приведенням до надзвичайно низького рівня санітарного стану населених пунктів, що було спричинено руйнуванням об’єктів комунального господарства.
Зауважимо, що медико-санітарні наслідки війни та окупації впливали на загальний рівень життя населення протягом багатьох років після закінчення війни, створивши важкі умови проживання для громадян республіки. Адже медико-санітарна група наслідків охоплює не лише аспект погіршення здоров’я населення, а й цілий комплекс соціальних проблем, які впливають на життя та побут людей.
Третій розділ “Заходи з ліквідації медико-санітарних наслідків війни та окупації” структурно поділяється на три підрозділи, присвячені процесам відновлення діяльності системи охорони здоров’я та заходам, спрямованим на покращення здоров’я та умов проживання населення республіки.
У першому підрозділі “Відновлення мережі закладів охорони здоров’я та організація медичного обслуговування населення” проаналізовано основні заходи з відновлення лікувально-профілактичних закладів України. Звернуто увагу на те, що під час окупації була майже повністю ліквідована радянська система медичної допомоги населенню. В умовах руйнування переважної більшості лікувальних закладів, нестачі, а то й повної відсутності ряду лікарських препаратів, медичної апаратури, браку медичних кадрів, особливо в сільській місцевості, в перші місяці після визволення населення України було практично позбавлене громадського медичного обслуговування.
У розділі відображено відновлення радянської системи охорони здоров’я в Україні в перші повоєнні роки та хід відбудови матеріальної бази медичної сфери. Піклування про покращення здоров’я населення було одним із пріоритетів радянської влади, про що свідчить ряд документів та директивні розпорядження, видані центральними радянськими та партійними органами, які поступово створювали необхідну нормативно-правову базу для подальшого процесу функціонування системи охорони здоров’я.
Значну допомогу у справі відбудови медичної сфери республіки надали громадські організації, зокрема профспілки, Товариство Червоного Хреста та пересічні громадяни.
За допомогою застосування порівняльного методу в дисертації показані досягнення у відбудові медичної сфери. Уже на середину 1945 р. у республіці за рядом показників вдалося досягти довоєнного рівня, а за деякими позиціями навіть перевищити показники 1940 р. Але все ж у ряді випадків наведенні у радянських джерелах факти були дещо завищеними і не завжди відповідали реальним показникам того періоду. Так, ряд авторів радянського періоду стверджують, що епідемічну кризу в республіці було подолано ще в 1946 р. Однак, на основі вивчення низки архівних документів авторка має підстави стверджувати, що спалахи тифу, туляремії, сифілісу мали місце в різних районах України і протягом 1947 – 1948 рр. Навіть у 1949 р. траплялися поодинокі випадки захворювань. Надзвичайно негативні наслідки для населення мав голод 1946 – 1947 рр.
Незважаючи на труднощі, упродовж 1943 – 1950 рр. завдяки значним зусиллям органів влади різних рівнів та за активної участі населення вдалося відновити кількісний потенціал закладів медико-санітарної сфери республіки на довоєнному рівні та поліпшити медичне обслуговування населення.
У другому підрозділі “Заходи щодо покращення санітарно-гігієнічного стану на визволених територіях” аналізуються заходи органів республіканської та місцевої влади, спрямовані на покращення санітарно-епідемічної ситуації у визволених районах України.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: МЕДИКО-САНІТАРНІ НАСЛІДКИ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ ТА ЇХ ЛІКВІДАЦІЯ У ПЕРІОД ВІДБУДОВИ (1943 – 1950 рр.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок