Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: МЕДИКО-САНІТАРНІ НАСЛІДКИ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ ТА ЇХ ЛІКВІДАЦІЯ У ПЕРІОД ВІДБУДОВИ (1943 – 1950 рр.)

Загрузка...

МЕДИКО-САНІТАРНІ НАСЛІДКИ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ ТА ЇХ ЛІКВІДАЦІЯ У ПЕРІОД ВІДБУДОВИ (1943 – 1950 рр.) / сторінка 2

Назва:
МЕДИКО-САНІТАРНІ НАСЛІДКИ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ ТА ЇХ ЛІКВІДАЦІЯ У ПЕРІОД ВІДБУДОВИ (1943 – 1950 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,88 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Воно зумовлюється не лише необхідністю встановлення реальних, спричинених війною й окупацією, демографічних втрат і змін, шкоди, заподіяної системі медичних закладів, здоров’ю та умовам проживання населення, а й потребами комплексного й об’єктивного аналізу всіх аспектів процесу відновлення мережі закладів охорони здоров’я та медичного обслуговування населення, покращення санітарно-гігієнічного стану на визволених територіях, медичної та соціальної реабілітації інвалідів війни та ін.
Дослідження теми є актуальним і у зв’язку з необхідністю врахування практичного досвіду роботи органів влади та охорони здоров’я у справі подолання таких масштабних негативних явищ медико-санітарного характеру.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота пов’язана з розробкою держбюджетної теми кафедри історії України Черкаського державного технологічного університету “Історія української державності” (номер державної реєстрації 0103U0003693).
Об’єктом дослідження є вплив війни на чисельність та склад українського соціуму, функціонування системи медичних закладів, здоров’я та умови проживання населення, а також політика органів радянської влади та Комуністичної партії стосовно цих проблем в період відбудови.
Предмет дослідження – медико-санітарні наслідки війни й окупації для населення України та процес їх ліквідації у воєнний та повоєнний періоди.
Хронологічні рамки дослідження охоплюють період 1943 – 1950 рр. Вибір нижньої межі (1943 р.) визначається початком визволення території України від нацистської окупації, верхньої (1950 р.) – завершенням четвертої п’ятирічки. Ці роки становлять самостійний завершений період, коли в основному було ліквідовано більшу частину негативних медико-санітарних наслідків війни та в основному досягнуто довоєнного рівня у сфері охорони здоров’я населення. У середині цього періоду вирізняються два етапи, межею яких є 1945 р.
Територіальні межі дослідження обмежені центральними, північними та східними областями України у чинних на даний момент адміністративних кордонах, що зумовлено певною історичною та територіальною цілісністю, синхронністю та схожістю перебігу подій і відновлювальних повоєнних процесів у цьому регіоні.
Мета роботи полягає у тому, щоб на основі виявлених джерел та здобутків історіографії комплексно й системно проаналізувати медико-санітарні наслідки для населення України та заходи щодо їх подолання, відродження та організації функціонування системи охорони здоров’я населення в складних умовах воєнного часу та післявоєнної відбудови.
Досягнення поставленої мети передбачає вирішення таких дослідницьких завдань:
-
з’ясувати стан наукового вивчення проблеми та проаналізувати джерельну базу дослідження;
-
визначити демографічні наслідки війни та окупації для України;
-
схарактеризувати шкоду, заподіяну війною та окупацією системі медичних закладів, здоров’ю та умовам проживання населення;
-
висвітлити процеси відновлення мережі закладів охорони здоров’я та організації медичного обслуговування населення у воєнний та повоєнний періоди відбудови;
-
проаналізувати заходи щодо покращення санітарно-гігієнічного стану на визволених територіях;
-
охарактеризувати діяльність владних структур різних рівнів, спрямовану на ліквідацію медико-санітарних наслідків війни;
-
висвітлити діяльності громадських організацій та населення у справі ліквідації медико-санітарних наслідків війни;
-
проаналізувати діяльність органів влади, охорони здоров’я та соціального забезпечення у справі медичної та соціальної реабілітації інвалідів війни.
Наукова новизна одержаних результатів полягає в тому, що:
- опрацьовано тему, яка дотепер не виділена в предмет спеціального дослідження й не отримала всебічного та об’єктивного висвітлення у вітчизняній історичній науці;
- введено до наукового обігу раніше невідомі джерельні дані;
- комплексно проаналізовано медико-санітарні наслідки війни та окупації для населення України;
- визначено реальні розміри збитків і шкоди медико-санітарного характеру, спричинені війною та окупацією;
- критично проаналізовано й схарактеризовано умови й особливості, за яких проходило відродження й функціонування закладів охорони здоров’я в означений період;
- переглянуто усталені стереотипи стосовно кількісних і якісних оцінок результатів відбудови мережі закладів охорони здоров’я й їх діяльності з медичного обслуговування населення, стану здоров’я громадян та санітарно-гігієнічної ситуації в регіонах у післявоєнний період;
- доведено, що складне становище у сфері охорони здоров’я населення у післявоєнний період зумовлювалося як наслідками війни та окупації, так і політикою радянської держави;
- визначено напрями медичної та соціальної реабілітації інвалідів війни, здобутки та невирішені проблеми в цій справі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: МЕДИКО-САНІТАРНІ НАСЛІДКИ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ ТА ЇХ ЛІКВІДАЦІЯ У ПЕРІОД ВІДБУДОВИ (1943 – 1950 рр.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок