Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕДИКО-САНІТАРНІ НАСЛІДКИ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ ТА ЇХ ЛІКВІДАЦІЯ У ПЕРІОД ВІДБУДОВИ (1943 – 1950 рр.)

Загрузка...

МЕДИКО-САНІТАРНІ НАСЛІДКИ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ ТА ЇХ ЛІКВІДАЦІЯ У ПЕРІОД ВІДБУДОВИ (1943 – 1950 рр.)

Назва:
МЕДИКО-САНІТАРНІ НАСЛІДКИ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ ТА ЇХ ЛІКВІДАЦІЯ У ПЕРІОД ВІДБУДОВИ (1943 – 1950 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,88 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Перехрест Ірина В’ячеславівна
УДК 94 (477) “1943/1950”
МЕДИКО-САНІТАРНІ НАСЛІДКИ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ ТА ЇХ ЛІКВІДАЦІЯ У ПЕРІОД ВІДБУДОВИ (1943 – 1950 рр.)
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Черкаського державного технологічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Добров Петро Васильович,
завідувач кафедри історії України
Донецького національного університету
Офіційні опоненти – доктор історичних наук, професор
Король Віктор Юхимович,
професор кафедри теорії та історії культури
Київського національного університету
культури та мистецтв;
кандидат історичних наук, доцент
Грідіна Ірина Миколаївна,
доцент кафедри міжнародних відносин
і зовнішньої політики
Донецького національного університету
Захист відбудеться “21” вересня 2007 р. о 13 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корп., ауд.32.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий “__20_” __серпня_____2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крапівін О.В.


 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах розбудови української державності та консолідації української нації як політичної спільноти зростає необхідність у наукових дослідженнях, які на основі нових концептуальних підходів об’єктивно висвітлили б перебіг та наслідки доленосних подій вітчизняної історії, долали раніше створені міфи і тим самим створювали умови для переосмислення трагічних сторінок минулого заради подальшого прогресу суспільства.
У переліку найважливіших подій в історії України, котрі потребують глибокого, об’єктивного і комплексного дослідження та висвітлення, важливе місце посідають події, пов’язані з Великою Вітчизняною війною та її наслідками для українського народу. Війна, двічі прокотившись вогняним смерчем територією України, завдала величезних руйнувань та збитків економіці й соціальній сфері республіки, забрала мільйони життів її громадян, принесла неймовірні страждання та горе в кожну сім’ю. Наслідки війни та нацистської окупації українське суспільство відчуває й понині, а гірка правда про ті трагічні події ніколи не втратить своєї актуальності.
Одним із важливих напрямів дослідження української історії цього періоду є вивчення проблем, що стосуються наслідків війни в соціальній сфері. Адже донедавна питанням людських втрат, умов життя населення в період війни й післявоєнної відбудови не приділялося належної уваги. Зокрема, малодослідженою залишилася тематика, пов’язана з медико-санітарними наслідками війни для населення республіки та заходами з їх ліквідації в 1943 – 1950 рр. Історична наука радянської доби в силу негативних впливів тоталітарної ідеології та методологічного догматизму не змогла достатньо об’єктивно і повно її висвітлити. Невеликі за обсягом сюжети, що стосуються теми, які містяться в ряді досліджень, мали здебільшого фрагментарний характер й не відображали всіх труднощів процесу ліквідації ційєї групи наслідків війни. Увага в них акцентувалася лише на позитивних моментах, пов’язаних насамперед з діяльністю компартійних органів, водночас замовчувалися багато негативних явищ та фактів, які мали місце в медико-санітарній сфері в післявоєнний період, справжні причини їх появи та існування. Така практика не сприяла створенню реального уявлення про функціонування соціальної сфери на території республіки в означений період.
З огляду на сказане вивчення проблематики медико-санітарних наслідків війни й заходів щодо їх ліквідації в Україні в умовах війни та в післявоєнні роки є досить актуальним завданням для сучасної вітчизняної історичної науки.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: МЕДИКО-САНІТАРНІ НАСЛІДКИ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ ТА ЇХ ЛІКВІДАЦІЯ У ПЕРІОД ВІДБУДОВИ (1943 – 1950 рр.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок