Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЛОСОФСЬКА ЛІРИКА К.К.СЛУЧЕВСЬКОГО: ВІД РОМАНТИЗМУ ДО СИМВОЛІЗМУ

ФІЛОСОФСЬКА ЛІРИКА К.К.СЛУЧЕВСЬКОГО: ВІД РОМАНТИЗМУ ДО СИМВОЛІЗМУ

Назва:
ФІЛОСОФСЬКА ЛІРИКА К.К.СЛУЧЕВСЬКОГО: ВІД РОМАНТИЗМУ ДО СИМВОЛІЗМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,47 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Конец ХІХ - начало ХХ столетия - переломный момент в развитии русской ли
тературы


ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЮФЕРЕВА ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 821. 161. 1 – 1
ФІЛОСОФСЬКА ЛІРИКА К.К.СЛУЧЕВСЬКОГО:
ВІД РОМАНТИЗМУ ДО СИМВОЛІЗМУ
10.01.02 – російська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі порівняльного та російського літературознавства Дніпропетровського національного університету, Міністерство освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Гусєв Віктор Андрійович, Дніпропетровський національний університет, завідувач кафедри порівняльного та російського літературознавства.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, доцент
Міхед Павло Володимирович, Інститут літератури НАН України
імені Тараса Шевченка,
провідний науковий співробітник;

кандидат філологічних наук, доцент Емірсуїнова Нурія Каримівна,
Кримський державний інженерно-педагогічний університет, доцент кафедри російської філології.
Провідна установа Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра російської літератури, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “_08_”_квітня 2005 року о _10_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.12 у Дніпропетровському національному університеті (49025, м. Дніпропетровськ, пл. Тараса Шевченка, 1, Палац культури студентів ДНУ, кімн. № 12).
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8).
Автореферат розісланий _7 березня_ 2005 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради І.В.Кропивко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Кінець ХІХ – початок ХХ століття – перехідний період у розвитку російської літератури. Він акумулює попередній художній досвід, але водночас закладає й ключові принципи поезії ХХ сторіччя. Саме буття на зламі значних поетичних епох великою мірою визначило перехідні ознаки поезії передсимволістів. Залишаючись поетами ХІХ століття, вони вдаються до зміни вже існуючої традиції. Новації торкнулися й жанрово-стильової системи лірики. Здійснювали її “вісімдесятники” відповідно до глибинних змін їхніх світоглядних позицій. Переосмислення уявлень про світ і особистість, передчуття глобальних зрушень у свідомості людства спричинили формування передумов для утвердження філософської лірики як жанру, особливо характерного для поезії цього періоду.
Односторонній погляд на філософську лірику як суто змістову категорію чи як форму з превалюванням аналітичності, абстрактності ставав на заваді вироблення відповідного реальним літературним фактам її визначення. Опис моделі філософської лірики, на наш погляд, має здійснюватися з урахуванням смислотворчих світоглядних центрів, що лежать в основі струк-тури тексту. Вивчення взаємозв’язку динаміки розвитку особливостей художнього мислення з видозміною в жанровій структурі дозволяє скласти уявлення про найважливіші етапи становлення жанру філософської лірики.
Послаблення впливу поетики жанру на поетичну тему, вироблення позажанрового вірша, постперцепційний принцип жанру стають тими чинниками, які визначають передумови виникнення цілої низки ознак філософської лірики в творчості романтиків.
Період 20-х – 30-х років ХІХ століття можна вважати першим етапом становлення цього жанру: вже в творчості В.А.Жуковського, Є.А.Баратинського, П.А.В’яземського формується проблематика філософ-ської лірики, яка полягає в переживанні та осмисленні метафізичного начала через відновлення єдності самовідчуття ліричного “Я” та навколишньої дійсності. У поезії романтиків розробляється поліінформативна смислова модель, для якої характерні роздвоєння ліричного “суб’єкта” і втілення позиції “спостерігача”, а також лейтмотивність, багатоакцентні композиції.
Найважливіші особливості філософської лірики виразно окреслилися в творчості Ф.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФІЛОСОФСЬКА ЛІРИКА К.К.СЛУЧЕВСЬКОГО: ВІД РОМАНТИЗМУ ДО СИМВОЛІЗМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок