Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОСОДІЯ ПЕРЕКОНУВАННЯ В АНГЛІЙСЬКОМУ ДІАЛОГІЧНОМУ МОВЛЕННІ (експериментально-фонетичне дослідження)

ПРОСОДІЯ ПЕРЕКОНУВАННЯ В АНГЛІЙСЬКОМУ ДІАЛОГІЧНОМУ МОВЛЕННІ (експериментально-фонетичне дослідження)

Назва:
ПРОСОДІЯ ПЕРЕКОНУВАННЯ В АНГЛІЙСЬКОМУ ДІАЛОГІЧНОМУ МОВЛЕННІ (експериментально-фонетичне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,72 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. І.І. Мечникова
Георгієва Наталя Юхимівна
УДК 811.111 – 342
ПРОСОДІЯ ПЕРЕКОНУВАННЯ В АНГЛІЙСЬКОМУ ДІАЛОГІЧНОМУ МОВЛЕННІ
(експериментально-фонетичне дослідження)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Одеса – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі теоретичної та прикладної фонетики англійської мови Одеського національного університету
ім. І.І Мечникова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Григорян Нектар Размиківна,
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова,
завідувач кафедри теоретичної та
прикладної фонетики англійської мови.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Бєлєхова Лариса Іванівна,
Херсонський державний університет,
професор кафедри романо-германських мов;
кандидат філологічних наук, доцент
Єреминок Оксана Ігорівна,
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова, доцент кафедри іноземних
мов гуманітарних факультетів.
Провідна установа: Київський національний лінгвістичний
університет, кафедра фонетики англійської мови, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “16” червня 2005 р. о 12.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.051.02 Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова за адресою: 65058, м. Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд. 165.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розіслано 14 травня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Матузкова О.П.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У лінгвістиці існує ряд галузей і проблем настільки складних, різноманітних і багатих у своїх виявах, що їх розв'язання не залежить від кількості присвячених їм праць: вони вимагають постійного, глибшого аналізу їхньої сутності. До проблематики такого роду належать питання, пов'язані з вивченням переконування в аргументативному дискурсі.
Базовим вважаємо розуміння переконування як одного з видів діяльності людини, скерованої на зміну поведінки адресата, суть якої полягає в мовленнєвому впливі мовця на адресата (Р. Чалдіні, D.J. O’Keefe). Той факт, що переконування як форма вербального впливу здійснюється за допомогою аргументування, пояснює наш вибір аргументативного дискурсу як матеріалу для вивчення просодичного оформлення та просодичної інтерпретації реплік діалогічних єдностей, що значною мірою реалізують функцію переконування.
Робота, яка реферується, представляє собою експериментально-фонетичне дослідження, присвячене ролі просодичних засобів у реалізації функції переконування в англомовних аргументативних діалогічних єдностях.
Сучасний етап розвитку лінгвістики, що відбиває комунікативно-прагматичну парадигму в мовознавстві (С.В. Дорда), характеризується зверненням до проблеми мовленнєвої взаємодії, що необхідно для розробки динамічної моделі мови в цілому, й англійської мови зокрема. Ця проблема стає міждисциплінарною, оскільки є об’єктом дослідження не лише лінгвістики, але й низки інших гуманітарних наук – логіки, філософії, соціології, психології, що надає широкі можливості для дослідження мовленнєвої взаємодії через специфічність тлумачення аргументації в кожній із зазначених галузей знань. У зв’язку з цим ставиться питання щодо доцільності розробки типології аргументації за предметними галузями, бо їх специфічність може накласти свій відбиток на характер, природу аргументації” (Г.А. Брутян). Міждисциплінарність проблеми аргументації може бути глибоко досліджена за допомогою аналізу природної (у нашому випадку англійської) мови. Розгляд аргументативного дискурсу саме в контексті мови як засобу спілкування розширює проблему аргументації та виводить її за межі власне логічного підходу, тому що аргументування у повсякденному спілкуванні не вичерпується формально-логічною схемою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРОСОДІЯ ПЕРЕКОНУВАННЯ В АНГЛІЙСЬКОМУ ДІАЛОГІЧНОМУ МОВЛЕННІ (експериментально-фонетичне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок