Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> оптимізація процесу енерговиділення в міжелектродному проміжку для умов електроерозійного дротяного різання

оптимізація процесу енерговиділення в міжелектродному проміжку для умов електроерозійного дротяного різання

Назва:
оптимізація процесу енерговиділення в міжелектродному проміжку для умов електроерозійного дротяного різання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,62 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
СТУПАК ДЕНИС ОЛЕГОВИЧ
УДК 621.9.048.4
оптимізація процесу енерговиділення
в міжелектродному проміжку для умов
електроерозійного дротяного різання

Спеціальність 05.03.07 - Процеси фізико – технічної обробки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі комп’ютеризованих технологій високоефективної обробки матеріалів Черкаського державного технологічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий
керівник: | доктор технічних наук, професор Поляков Святослав Петрович, Черкаський державний технологічний університет
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Ляшенко Борис Артемович, Інститут проблем міцності НАН України
кандидат технічних наук, доцент
Боков Віктор Михайлович, Кіровоградський державний технічний університет

Провідна установа: | Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, кафедра різання металів та ріжучого інструменту

Захист відбудеться 20 травня 2002 р. о 1500 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.15 при Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м.Київ, просп. Перемоги, 37, корпус 19, ауд. 417
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м.Київ, просп. Перемоги, 37.
Автореферат розісланий 18.04.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | Л.Ф. Головко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Номенклатура деталей сучасного машино- та приладобудування відрізняється мініатюрністю, складністю поверхонь, високими показниками точності та якості. Умови конкурентоспроможності вимагають від виробників скорочення строків та зниження вартості підготовки виробництва. Подальший розвиток технології обробки деталей електричними розрядами пов’язаний, насамперед, зі збільшенням продуктивності обробки за умови досягнення необхідної точності і якості поверхні.
В останні дванадцять років серед електроерозійного обладнання переважний розвиток мають електроерозійні вирізні верстати з ЧПК (ЕЕВВ) завдяки високій ефективності електроерозійного дротяного різання при виготовленні точних складноконтурних деталей.
Незважаючи на бурхливий розвиток автоматизації ЕЕВВ та створення швидкодіючих адаптивних систем керування процесами енерговиділення в міжелектродному проміжку (МЕП), досягнення високих кінцевих показників обробки здебільшого залежить від визначення оптимальних електричних та гідравлічних параметрів процесу різання, алгоритмів керування постійними часу роботи генератора технологічного струму на етапі проектування реального технологічного процесу. Це пов’язано з тим, що умовою отримання стабільних в часі та багаторазово повторюваних результатів електроерозійного дротяного різання є дотримання принципу адитивності, який виконується коли робоча частота проходження імпульсів менша за максимально можливу частоту для даного режиму різання.
Відомі методики розрахунку параметрів високопродуктивного дротяного різання не враховують двох основних факторів, властивих даній технології:
-
При вирішенні теплових задач в більшості випадків беруться до уваги теплофізичні властивості матеріалів електродів та енергія імпульсу, а параметри реальної теплової асиметрії розряду (баланс енергії в МЕП та вплив на нього властивостей поверхневих шарів конкретної пари матеріалів електродів) практично не враховуються або, в кращому випадку, враховуються за допомогою оцінкових коефіцієнтів. Хоча навіть порівняно незначна модифікація поверхневого шару дротяного електрода суттєво змінює не тільки його теплофізичні властивості, але і баланс енергії в міжелектродному проміжку.
-
При розгляді гідродинамічних та теплових задач для визначення оптимальних амплітуди робочого струму (Im), тривалості імпульсу (t) та частоти проходження імпульсів (f) не враховується загальновідомий, але малодосліджений ефект гніздування розрядів (виділення енергії на локальній ділянці МЕП), а саме він формує локальну змінну складову температурного поля, що є основним чинником, який призводить до обриву останнього і визначає рівень максимальної потужності, яку можливо реалізувати в МЕП та, відповідно, продуктивність при електроерозійному дротяному різанні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: оптимізація процесу енерговиділення в міжелектродному проміжку для умов електроерозійного дротяного різання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок