Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДІВ ДЕКОНТАМІНАЦІЇ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ПРЕПАРАТІВ ІЗ ЛИСТЯ ПОДОРОЖНИКА І КОРЕНІВ ВАЛЕРІАНИ

РОЗРОБКА МЕТОДІВ ДЕКОНТАМІНАЦІЇ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ПРЕПАРАТІВ ІЗ ЛИСТЯ ПОДОРОЖНИКА І КОРЕНІВ ВАЛЕРІАНИ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДІВ ДЕКОНТАМІНАЦІЇ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ПРЕПАРАТІВ ІЗ ЛИСТЯ ПОДОРОЖНИКА І КОРЕНІВ ВАЛЕРІАНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,57 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
ДЕМ’ЯНЕНКО ДМИТРО ВІКТОРОВИЧ
УДК: 615.322 : 615.453.42 : 582.975
РОЗРОБКА МЕТОДІВ ДЕКОНТАМІНАЦІЇ ТА ТЕХНОЛОГІЇ
ПРЕПАРАТІВ ІЗ ЛИСТЯ ПОДОРОЖНИКА І КОРЕНІВ ВАЛЕРІАНИ
15.00.01 - технологія ліків та організація фармацевтичної справи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі заводської технології ліків Національного фармацевтичного університету Міністерства охорони здоров'я України.
Науковий керівник: доктор фармацевтичних наук, професор
ЄГОРОВ ІВАН АРТЕМОВИЧ
Національний фармацевтичний університет,
професор кафедри заводської технології ліків
Офіційні опоненти: доктор фармацевтичних наук, професор
Заслужений діяч науки і техніки України
ТИХОНОВ ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ
Національний фармацевтичний університет,
завідувач кафедри аптечної технології ліків
доктор фармацевтичних наук, ст. наук. співр.
ШТЕЙНГАРТ МАРК ВОЛЬФОВИЧ
Державний науковий центр лікарських засобів,
зав. лаб. оптимізації біофармацевтичних властивостей
таблетованих лікарських препаратів
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л.Шупика, кафедра технології ліків та клінічної фармації
Захист відбудеться „24” жовтня 2003 року о 1200 годині на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д 64.605.01 при Національному фармацевтичному університеті за адресою: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, 53.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного фармацевтичного університету (61168, м, Харків, вул. Блюхера, 4).
Автореферат розісланий „19” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради Малоштан Л.М


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В даний час основною задачею фармацевтичної промисловості є забезпечення якості лікарських засобів згідно Правил належної виробничої практики (GMP). Високий рівень мікробіологічної чистоти препаратів є однією з найважливіших вимог GMP, що висуваються до готової продукції.
У той же час, як виявила практика фітохімічного виробництва, більшість лікарських препаратів рослинного походження характеризується значним мікробним забрудненням. Традиційні методи стерилізації в медицині та фармації, до яких відносяться автоклавування, сухожарова обробка та мембранна фільтрація, не можуть використовуватися для деконтамінації рослинної сировини і більшості фітопрепаратів внаслідок їх термо- й вологолабільності. Проте, існує ряд альтернативних методів, що включають радіаційну, газову, плазмову, надкритичну та деякі інші види стерилізації, придатні для обробки твердих і порошкоподібних матеріалів, які не витримують дії підвищених температур. Крім того, певні технологічні процеси дають змогу знизити мікробну забрудненість готових фітопрепаратів або напівпродуктів без застосування стерилізаційних методів.
Упровадження того чи іншого способу мікробної деконтамінації повинно базуватися на теоретичних та експериментальних дослідженнях її впливу на фізико-хімічні, технологічні, фармакологічні і токсикологічні властивості препаратів.
Таким чином, розробка технології лікарських засобів рослинного походження, що дає змогу одержувати готову продукцію з належною мікробіологічною чистотою, є актуальною проблемою фітохімічного виробництва.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт НФаУ „Створення нових лікарських препаратів на основі рослинної та природної сировини, зокрема продуктів бджільництва для дорослих і дітей” (№ держреєстрації 0198U007008) та проблемної комісії "Фармація" МОЗ України.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є розробка технології радіаційної деконтамінації субстанції і гранул “Плантаглюцид” та допоміжних речовин, які найбільш поширені у виробництві твердих лікарських форм і характеризуються високою мікробною контамінацією; розробка нової технології ліпофільного комплексу з коренів валеріани, яка дозволяє одержувати субстанцію та препарат „Валеспок” на її основі з належним рівнем мікробіологічної чистоти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДІВ ДЕКОНТАМІНАЦІЇ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ПРЕПАРАТІВ ІЗ ЛИСТЯ ПОДОРОЖНИКА І КОРЕНІВ ВАЛЕРІАНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок