Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЬ НАКОПИЧЕННЯ РОЗСІЯНИХ ПОШКОДЖЕНЬ В КОНСТРУКЦІЙНИХ МАТЕРІАЛАХ ПРИ ПРУЖНО-ПЛАСТИЧНОМУ ДЕФОРМУВАННІ

МОДЕЛЬ НАКОПИЧЕННЯ РОЗСІЯНИХ ПОШКОДЖЕНЬ В КОНСТРУКЦІЙНИХ МАТЕРІАЛАХ ПРИ ПРУЖНО-ПЛАСТИЧНОМУ ДЕФОРМУВАННІ

Назва:
МОДЕЛЬ НАКОПИЧЕННЯ РОЗСІЯНИХ ПОШКОДЖЕНЬ В КОНСТРУКЦІЙНИХ МАТЕРІАЛАХ ПРИ ПРУЖНО-ПЛАСТИЧНОМУ ДЕФОРМУВАННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,97 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Халімон Олександр Павлович
УДК 539.4
МОДЕЛЬ НАКОПИЧЕННЯ РОЗСІЯНИХ ПОШКОДЖЕНЬ В КОНСТРУКЦІЙНИХ МАТЕРІАЛАХ ПРИ ПРУЖНО-ПЛАСТИЧНОМУ ДЕФОРМУВАННІ
Спеціальність 01.02.04 –
Механіка деформівного твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі динаміки і міцності машин та опору матеріалів Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Бобир Микола Іванович
Національний технічний університет України “КПІ”
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри динаміки і міцності машин та опору матеріалів.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Голуб Владислав Петрович
Інститут механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України,
завідувач відділом механіки повзучості.
Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Бородій Михайло Васильович
Інститут проблем міцності ім. Г.С.Писаренка НАН України,
відділ міцності матеріалів і елементів конструкцій при кріогенних температурах.
Захист відбудеться “22” жовтня 2007 р. о 15 годині,
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.01 при Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м.Київ-56, пр.Перемоги, 37, корп.№1, ауд.№166
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”
за адресою: 03056, м.Київ-56, пр. Перемоги, 37.
Автореферат розіслано “__” _________ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д.т.н., проф. О.О.Боронко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. На сьогодні проблемі достовірного прогнозування ресурсу експлуатації відповідальних елементів конструкцій виробів нової техніки машинобудівного комплексу на стадії їх проектування та залишкового ресурсу на стадії їх експлуатації приділяється велика увага у всіх промислово розвинених країнах світу.
В більшості існуючих методик, що базуються на використанні тріщиностійкості, J-інтегралу, коефіцієнтів інтенсивності напружень і т.д., проводиться тільки аналіз руйнування і локалізованих пластичних деформацій в матеріалі при наявності макротріщини (стадія живучості). Ця стадія становить близько 10% ресурсу експлуатації відповідальних елементів конструкцій. Сучасні методи неруйнівного контролю не можуть прогнозувати виникнення макротріщини, вони тільки констатують її наявність. Перспективним є використання основних положень континуальної механіки пошкоджень (КМП) в якості основ універсального методу розрахунку несучої спроможності елементів конструкцій (на стадії зародження макротріщини). При цьому феноменологічний підхід має переваги в інженерній практиці по відношенню до фізичних (більш трудомістких) методів.
КМП є напрямком механіки твердого деформівного тіла, що швидко розвивається, основні ідеї якої були сформульовані Л.М.Качановим та Ю.М.Работновим стосовно руйнування при повзучості в умовах одновісного навантаження. В КМП під пошкодженням розуміють сукупність неперервних мікроструктурних змін в матеріалі, що викликано деякими незворотними процесами при термомеханічному технологічному та експлуатаційному навантаженнях. Пошкоджуваність інтегрально відображає зниження (деградацію) механічних та експлуатаційних характеристик матеріалу. В КМП мікродефекти усереднюються по об’єму матеріалу з тим, щоб їх сумісний вплив на поведінку матеріалу при експлуатації можна було розглядати на континуальному рівні.
На сьогодні в КМП не існує єдиної концепції аналізу закономірностей формування та еволюції пошкоджень, що ускладнює вибір критеріїв, які описують зародження та накопичення пошкоджень, а також кількісну оцінку цих явищ, враховуючи два механізми руйнування (відрив та зріз).
Отримані теоретичні та експериментальні результати обмежені класом простих навантажень і у більшості випадків викладені у незручній для практичного використання формі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МОДЕЛЬ НАКОПИЧЕННЯ РОЗСІЯНИХ ПОШКОДЖЕНЬ В КОНСТРУКЦІЙНИХ МАТЕРІАЛАХ ПРИ ПРУЖНО-ПЛАСТИЧНОМУ ДЕФОРМУВАННІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок