Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ РІЗНИХ ФЕРМЕНТНИХ ПРЕПАРАТІВ В ЛІКУВАННІ ЗОВНІШНЬОСЕКРЕТОРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ

КЛІНІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ РІЗНИХ ФЕРМЕНТНИХ ПРЕПАРАТІВ В ЛІКУВАННІ ЗОВНІШНЬОСЕКРЕТОРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ

Назва:
КЛІНІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ РІЗНИХ ФЕРМЕНТНИХ ПРЕПАРАТІВ В ЛІКУВАННІ ЗОВНІШНЬОСЕКРЕТОРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,39 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
імені П.Л. Шупика
Гдаль Володимир Аркадійович
УДК 616. 37 – 008. 64 – 085. 355
КЛІНІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ РІЗНИХ ФЕРМЕНТНИХ ПРЕПАРАТІВ В ЛІКУВАННІ ЗОВНІШНЬОСЕКРЕТОРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ
14.01.02 – внутрішні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця МОЗ України
Науковий керівник
доктор медичних наук, професор
Передерій В’ячеслав Григорович,
Національний медичний університет
імені О.О. Богомольця МОЗ України,
завідувач кафедри факультетської терапії №1
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Заремба Євгенія Хомівна, Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, завідувач кафедри сімейної медицини
доктор медичних наук, професор Христич Тамара Миколаївна, Буковинська державна медична академія, професор кафедри сімейної медицини
Провідна установа:
Івано-Франківська державна медична академія, кафедра шпитальної терапії №1, МОЗ України, м. Івано-Франківськ
Захист відбудеться “ 15 ” червня 2004 р. о 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.06 в Київській медичній академії післядипломної освіти імені ПЛ. Шупика МОЗ України (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київської медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9).
Автореферат розісланий “ 12 ” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Бенца Т.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні десятиріччя в усьому світі, в тому числі й в Україні, відмічається значний ріст захворювань підшлункової залози (ПЗ), які призводять до порушення її зовнішньосекреторної функції (Хазанов А.И., 1997; Губергріц Н.Б., Христич Т.М., 2000; Buchler M.W., 1999).
Це, в першу чергу, панкреатити, як гострі, так і хронічні, а також цукровий діабет I і II типу, жовчнокам’яна хвороба, муковісцидоз, синдром Швахмана та інші захворювання і травми ПЗ (Багненко С.Ф., 2000; Вашетко А.Д., 2000; Харченко Н.В., 2000; Hardt P.D., 2000).
В той же час діагностика зовнішньосекреторної недостатності підшлункової залози (ЗНПЗ) на ранніх, початкових стадіях захворювання, залишається проблематичною, у зв’язку з чим виникають труднощі в її корекції (Kataoka K, 1999; Walkomiak K.J., 2000).
В даний час у провідних гастроентерологічних клініках світу розроблені, експериментально обґрунтовані та застосовуються в клінічній практиці дихальні тести для визначення порушень ЗНПЗ. Принципово новим високочутливим методом визначення ЗНПЗ є
13С-тригліцеридний дихальний тест (13С-ТДТ). Цей метод не лише високочутливий, але й, що дуже важливо, високоспецифічний для пацієнтів зі стеатореєю саме панкреатичного, а не кишкового походження (Передерій В.Г., 2001; Vantrapen G.R., 1989).
На передові позиції в діагностиці ЗНПЗ виступає також визначення фекальної панкреатичної еластази-1. Тест має максимальну чутливість і специфічність (більше 90%), і дозволяє визначити легкий ступінь ЗНПЗ. Позитивні результати спостерігаються в 80% випадків (Ивашкин В.Т., 2002; S. Caronna, 1997). Впровадження їх в клініку дозволить контролювати результати лікування, підбирати адекватні дози ферментних препаратів (ФП).
Однак, у практичній роботі, навіть останніх років, у діагностиці, лікуванні та профілактиці ЗНПЗ використовуються в основному, традиційні підходи. Незважаючи на численні дослідження і постійне збільшення кількості ФП, проблема корекції ЗНПЗ залишається ще не-вирішеною і полягає, перш за все, у виборі раціональної замісної терапії.
Ця терапія, незважаючи на великий вибір ФП, має свої вади, тому що традиційно використовувані ФП мають низку технологічних і фармакологічних недоліків (Lankish P.G., 2001).
Наявні в науковій літературі дані не дають вичерпної відповіді на питання, яким ФП з великої кількості тих, що є на фармацевтичному ринку, надати перевагу при лікуванні ЗНПЗ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КЛІНІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ РІЗНИХ ФЕРМЕНТНИХ ПРЕПАРАТІВ В ЛІКУВАННІ ЗОВНІШНЬОСЕКРЕТОРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок