Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФІЛАКТИКА ГОСТРОГО ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНОГО ПАНКРЕАТИТУ В ЛІКУВАННІ УСКЛАДНЕНИХ ВЕЛЕТЕНСЬКИХ ВИРАЗОК ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ

ПРОФІЛАКТИКА ГОСТРОГО ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНОГО ПАНКРЕАТИТУ В ЛІКУВАННІ УСКЛАДНЕНИХ ВЕЛЕТЕНСЬКИХ ВИРАЗОК ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ

Назва:
ПРОФІЛАКТИКА ГОСТРОГО ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНОГО ПАНКРЕАТИТУ В ЛІКУВАННІ УСКЛАДНЕНИХ ВЕЛЕТЕНСЬКИХ ВИРАЗОК ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,24 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця
УДК 616.37-002-089:616342-002.44
ХАЛЬДОН АБДУЛБАРИ КАСЕМ САЛЕХ
 
ПРОФІЛАКТИКА ГОСТРОГО ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНОГО ПАНКРЕАТИТУ
В ЛІКУВАННІ УСКЛАДНЕНИХ ВЕЛЕТЕНСЬКИХ ВИРАЗОК
ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ
14.01.03- хірургія
АВТОРЕФЕРАТ
 
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2001
Дисертація є рукопис.
Робота виконана у Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л.ШУПИКА.
Науковий керівник: | Доктор медичних наук, професор
ТУТЧЕНКО Микола Іванович,
Національний медичний університет
ім. О.О. Богомольця, завідувач кафедри
хірургії стоматологічного факультету.
Офіційні опоненти: | Доктор медичних наук, професор
ЛИТВИНЕНКО Олександр Олександрович,
Український НДІ онкології та радіології МОЗ
України, старший науковий співробітник, зам. директора з лікувальної роботи.
Доктор медичних наук, професор
СКИБА Володимир Вікторович,
Медичний інститут Української асоціації
народної медицини, завідувач кафедри
хірургічних хвороб.
Провідна установа: |
Інститут клінічної та експериментальної
хірургії АМН України
Захист дисертації відбудеться “01” лютого 2001 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.03 при Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця МОЗ України (252012, м. Київ, бульвар Т.Шевченка, 17).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця (01012, м. Київ, бул. Т.Шевченка, 17).
Автореферат розісланий “ 26 ” грудня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.м.н., доцент Вітовський Я.М.
ГОЛОВНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Велетенські виразки дванадцятипалої кишки (ВВДПК), мають властивість пенетрувати в близько розташовані структури, призводять до розвитку важких форм індуративного панкреатиту, який займає одне з ведучих місць серед інших ускладнень виразкової хвороби (Вінник Ю.А., 1996, Силяєва Н.Ф. і співавт., 1996, Доценко А.П., Вансович В.Е., 1990 р.; Бойко Ю.Т., Прокопчин Н.І., 1992 р.).
Гострий післяопераційний панкреатит (ГПП) є причиною летальності у кожного третього хворого, який помер після операції виконаної з приводу ускладненої виразкової хвороби (Григорян А.В. і співавт.,1976). За даними Філліна В.І. і співавт. (1990 г.), ГПП виникає у 4,5% випадків після операції на шлунку і дванадцятипалій кишці (ДПК). Зємсков В.С. (1982), Шалімов С.О. (1984) и Полушин Ю.С. (1999) вважають, що летальність при гострому післяопераційному панкреатиті складає 50-85%.
Тривалий час головним методом хірургічного лікування виразкової хвороби ДПК була резекція шлунка, яка супроводжувалась летальністю у 2–4 %, а при операціях з приводу кровотечі сягала 30% (Пацькань Б.М., 1984 р.). Введення в хірургічну практику органозберігаючих операційних втручань при певному радикалізмі відносно виразкового субстрата залишило ті ж проблеми відносно післяоперативних ускладнень, пов’язаних з травматизацією підшлункової залози. Ятрогенне травмування підшлункової залози мало місце раніше при розташуванні виразки на задній стінці ДПК і пенетрації її в печінково-дванадцятипалу зв’язку і головку підшлункової залози. Профілактичні заходи, вжиті під час операції, полягали у виборі найбільш зберігаючого методу оперативного втручання, дбайливому виконанні маніпуляцій на підшлунковій залозі, позапечінкових жовчних шляхах і великому сосочкі ДПК, не завжди попереджають виникнення ускладнень (Сіляєва Н.Ф. і співавт., 1996, Мілонов О.Б. і співавт., 1990).
Таким чином, подальше удосконалення комплексної профілактики ГПП шляхом поєднання консервативних і хірургічних методів лікування в до- інтра- і післяопераційному періодах є актуальною проблемою.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Робота виконана відповідно до тематичного плану НДР Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика “Хірургічне лікування ускладнень виразкової хвороби шлунка і ДПК зі збереженням функцій воротаря”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПРОФІЛАКТИКА ГОСТРОГО ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНОГО ПАНКРЕАТИТУ В ЛІКУВАННІ УСКЛАДНЕНИХ ВЕЛЕТЕНСЬКИХ ВИРАЗОК ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок