Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЛУОРОВМІСНІ СІРКООРГАНІЧНІ СПОЛУКИ НА ОСНОВІ 1,1-ДИГІДРОПОЛІФЛУОРОАЛКІЛСУЛЬФІДІВ

ФЛУОРОВМІСНІ СІРКООРГАНІЧНІ СПОЛУКИ НА ОСНОВІ 1,1-ДИГІДРОПОЛІФЛУОРОАЛКІЛСУЛЬФІДІВ

Назва:
ФЛУОРОВМІСНІ СІРКООРГАНІЧНІ СПОЛУКИ НА ОСНОВІ 1,1-ДИГІДРОПОЛІФЛУОРОАЛКІЛСУЛЬФІДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,33 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ
ТИМОШЕНКО
Вадим Михайлович
УДК 547.279+547.221+547.299+547.7
ФЛУОРОВМІСНІ СІРКООРГАНІЧНІ СПОЛУКИ НА ОСНОВІ
1,1-ДИГІДРОПОЛІФЛУОРОАЛКІЛСУЛЬФІДІВ
02.00.03 – органічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора хімічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі хімії органічних сполук сірки Інституту органічної хімії НАН України
Науковий консультант:
доктор хімічних наук, професор Шермолович Юрій Григорович,
Інститут органічної хімії НАН України, м. Київ, завідувач відділу хімії органічних сполук сірки
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор, академік НАН України
Кухар Валерій Павлович, Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії
НАН України, м. Київ, завідувач відділу тонкого органічного синтезу
доктор хімічних наук, професор Ягупольський Лев Мусійович,
Інститут органічної хімії НАН України, м. Київ, головний науковий співробітник
доктор хімічних наук, професор Харченко Oлександр Васильович,
Український державний хіміко-технологічний університет, м. Дніпропетровськ, завідувач кафедри хімічної технології органічних речовин та фармацевтичних препаратів
Провідна установа:
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, м. Київ,
кафедра органічної хімії
Захист дисертації відбудеться ” 10 ” травня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.217.01 в Інституті органічної хімії НАН України (02094, Київ-94, вул. Мурманська, 5).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту органічної хімії НАН України.
Автореферат розісланий ” 26 ” березня 2007 р.
В.о.вченого секретаря спеціалізованої вченої
ради Д. 26.217.01 доктор хімічних наук, професор Ільченко А.Я.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хімія органічних сполук, що містять гетероатоми, є невід’ємною складовою частиною сучасної органічної хімії. Наявність гетероатома надає молекулі органічної сполуки особливі властивості і сприяє перебігу певних перетворень, які не характерні для молекул, що містять тільки атоми вуглецю. Ще більш широкі можливості для дослідників відкриваються при поєднанні в молекулі органічної сполуки різних гетероатомів, зокрема, сірки і флуору. Унікальні властивості атома флуору визначають широке застосування флуороорганічних сполук в різних галузях техніки, сільського господарства і медицини. Зростаюча потреба у флуоровмісних біологічно активних речовинах зумовлює розвиток цієї галузі знань та пошук нових підходів до синтезу флуороорганічних сполук.
З іншого боку, на використанні специфічних властивостей атома сірки грунтуються численні синтетичні методи, в яких сірковмісний фрагмент є інструментом хімічних перетворень і полегшує перебіг різноманітних реакцій. Висока здатність сірки до поляризації дає змогу стабілізувати як позитивний, так і негативний заряди на сусідньому атомі вуглецю і тим самим змінювати реакційну здатність субстрату. В той же час багато сіркоорганічних сполук досить поширені в природі, відіграють ключову роль в багатьох біохімічних процесах, а також знаходять застосування в хімії матеріалів, агрохімії та медицині.
На сьогодні відомо тільки декілька флуоровмісних органічних сполук природного походження, а весь масив флуороорганічних сполук отриманий, отримується і буде отримуватися, як правило, синтетичним шляхом. Ця обставина робить надзвичайно актуальними питання розвитку існуючих та створення нових синтетичних методів одержання органічних сполук флуору.
Історично перші підходи до синтезу флуороорганічних сполук були пов’язані із введенням атомів флуору в базову молекулу. Проте такі реакції вимагають застосування спеціального устаткування та токсичних реагентів. Тому в останні десятиліття найбільш популярним став метод використання простих флуоровмісних органічних молекул як "будівельних блоків" для більш складних синтезів. Доступність таких "будівельних блоків", а також застосування при їх використанні стандартних експериментальних процедур обумовлює широкий розвиток цього підходу та його привабливість для дослідників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ФЛУОРОВМІСНІ СІРКООРГАНІЧНІ СПОЛУКИ НА ОСНОВІ 1,1-ДИГІДРОПОЛІФЛУОРОАЛКІЛСУЛЬФІДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок