Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЗА МИКОЛИ ВІНГРАНОВСЬКОГО І ПРОБЛЕМИ ХУДОЖНЬОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

ПРОЗА МИКОЛИ ВІНГРАНОВСЬКОГО І ПРОБЛЕМИ ХУДОЖНЬОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

Назва:
ПРОЗА МИКОЛИ ВІНГРАНОВСЬКОГО І ПРОБЛЕМИ ХУДОЖНЬОЇ МАЙСТЕРНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,31 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
СОБЧУК Людмила Василівна
УДК 821.161.2.08
ПРОЗА МИКОЛИ ВІНГРАНОВСЬКОГО
І ПРОБЛЕМИ ХУДОЖНЬОЇ МАЙСТЕРНОСТІ
10.01.06 – теорія літератури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
ТЕРНОПІЛЬ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії літератури і порівняльного літературознавства Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
ГРОМ’ЯК Роман Теодорович,
Тернопільський національний педагогічний
університет імені В. Гнатюка,
завідувач кафедри теорії літератури
і порівняльного літературознавства.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор,
ГАЛИЧ Олександр Андрійович,
Луганський національний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри
української літератури;
кандидат філологічних наук, доцент
ЦАРИК Любов Іванівна,
Тернопільський національний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
доцент кафедри історії української
літератури.
Провідна установа: Одеський національний університет
ім. І.І.Мечникова, кафедра теорії літератури
та компаративістики, м. Одеса.
 
Захист відбудеться 12 квітня 2007 р. о 10/00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58. 053. 02 у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2).
Автореферат розіслано 10 березня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради ГИЖИЙ В.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасне українське літературознавство в єдності його традиційно виділених і відносно розмежованих галузей – літературна критика, історія літератури і теорія літератури – давно вже трансформувався за рахунок перш за все компаративістики і культурології, які бурхливо розвиваються в усіх реґіонах держави. Цьому сприяли не тільки відомі соціально-політичні зміни у світі, активізація національних стосунків, а й посилення міждисциплінарних зв’язків у гуманітарних науках.
Радикальні перетворення у пострадянському культурному просторі не могли обминути тих тенденцій в духовному житті націй, зміни яких почали складатися в контексті глобалізації нинішнього світу. Разом з процесами універсально-глобального характеру все виразніше про себе заявили і заявляють явища іншої спрямованості і домінанти: проблеми національно-культурної ідентичності в численних багатокультурних середовищах. Інтелектуальні еліти у кожній країні вже зіткнулися з черговим загостренням кризових ситуацій у різних сферах своїх соціумів; почастішали зміни пізнавально-методологічних парадигм навіть у межах одного покоління. Все це і багато інших інновацій безпосередньо чи опосередковано відбилося зокрема і в освіті, науці, літературі, тобто у тих сферах, у яких доводиться сучасним науковцям працювати, виживати і проводити професійну діяльність.
Багатокультурні взаємини, двомовні довкілля, співіснування гетерогенних орієнтацій і різновекторних парадигм природно зацікавили дисертанта міждисциплінарними студіями, різнотипними дискурсивними практиками, суперечливими колізіями поміж ними. Названі аспекти і питання є предметом регулярних обговорень у міжкафедральній лабораторії славістично-методологічних студій при Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка, в яких беруть участь і філологи Тернопільського економічного університету. Так зародився і визрівав задум дисертації про функціонування широковживаної у традиційній гуманітаристиці категорії “художня майстерність”. Цей топос доволі аморфний і розпливчастий, хоча його заторкували спроби перетворити літературознавство на одну з так званих “точних” наук.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОЗА МИКОЛИ ВІНГРАНОВСЬКОГО І ПРОБЛЕМИ ХУДОЖНЬОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок