Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Зневоднення нафтових емульсій поліестерами на основі поліетиленгліколів

Зневоднення нафтових емульсій поліестерами на основі поліетиленгліколів

Назва:
Зневоднення нафтових емульсій поліестерами на основі поліетиленгліколів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,53 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Тема: Зневоднення нафтових емульсій поліестерами на основі поліетил
енгліколів


Національний університет “Львівська політехніка”
Ромашко Ірина Сергіївна
УДК 665.614 : 665.622.4
Зневоднення нафтових емульсій поліестерами
на основі поліетиленгліколів
05.17.07 – хімічна технологія палива
і пальномастильних матеріалів
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів-2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі хімічної технології переробки нафти та газу Національного університету “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - | кандидат технічних наук, доцент
Топільницький Петро Іванович,
доцент кафедри хімічної технології переробки нафти та газу
Національного університету “Львівська політехніка”.
Офіційні опоненти - | доктор технічних наук
Стефаник Юрій Васильович,
завідувач відділу проблем геотехнології горючих копалин Інституту геології і геохімії горючих копалин НАН України.
доктор технічних наук, с.н.с.
Світлицький Віктор Михайлович,
начальник науково-технічного управління Украгазвидобування НАК “Нафтогаз України”.
Провідна установа - | Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
м. Київ.
Захист відбудеться 25 жовтня 2002 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.07 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів-13, пл. св. Юра, 3/4, корп. 8, ауд. 339).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул. Професорська, 1)
Автореферат розісланий 23 вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 35.052.07,
кандидат технічних наук, доцент Дзіняк Б.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Нафта під час її добування та підготовки до транспортування і переробки, контактуючи з пластовою або промивною водою, утворює стійкі водонафтові емульсії. Присутність в нафті води, розчинених солей та інших шкідливих домішок є причиною ускладнення технології переробки нафти, погіршення якості та зменшення виходу нафтопродуктів, посилення корозії обладнання і трубопроводів, а також підвищення транспортних витрат на перекачування в’язкої емульсованої нафти.
Для руйнування водонафтових емульсій з метою вилучення з нафти забруднень використовують фізико-механічні, термічні, електричні, хімічні та інші методи. Однак найбільш ефективними є комбіновані методи, тобто такі, що поєднують один або кілька впливових чинників з використанням поверхнево-активних речовин – деемульгаторів.
Зарубіжні деемульгатори, які тривалий час застосовують в нафтовій промисловості України, часто є дорогими речовинами і до того характеризуються значною вибірковістю дії. З вітчизняних деемульгаторів тільки один (деемульгатор ПМ, отриманий на основі блок-кополімерів етилену і пропілену) знайшов промислове використання. Водночас, деемульгатор ПМ не є достатньо ефективним при зневодненні різних типів нафт і не може повністю задовільнити потребу всіх нафтовидобувних та нафтопереробних підприємств України. Тому роботи, спрямовані на створення нових деемульгаторів з вітчизняної сировини та розробку технологій їх ефективного використання, є особливо актуальними для України.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тематика проведених досліджень є складовою частиною наукового напрямку кафедри хімічної технології переробки нафти та газу Національного університету “Львівська політехніка” – “Розробка наукових основ одержання високооктанових компонентів моторних палив, поверхнево-активних речовин і допоміжних матеріалів з нафтової та газової сировини”. Робота включена в Національну науково-технічну програму “Нафтопереробка та нафтохімія 1992-2010 рр.”. Дисертаційна робота виконана у відповідності до угоди “Розробка і впровадження вітчизняних високоефективних деемульгаторів для знесолення та зневоднення нафти” (№ державної реєстрації 0196U017523), у виконанні якої автор приймав участь.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є створення нових деемульгаторів на основі поліетиленгліколів і карбоксилвмісних органічних сполук, вивчення їх деемульгуючої активності та розробка основ технології зневоднення нафтових емульсій з їх використанням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Зневоднення нафтових емульсій поліестерами на основі поліетиленгліколів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок