Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування конфліктологічної компетентності соціального педагога в умовах магістратури

Формування конфліктологічної компетентності соціального педагога в умовах магістратури

Назва:
Формування конфліктологічної компетентності соціального педагога в умовах магістратури
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,07 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Національний педагогічний університет
імені М. П. Драгоманова
Козич Ірина Володимирівна
УДК: 37.013.42 – 057:378.22
Формування конфліктологічної компетентності соціального педагога в умовах магістратури
13.00.05 – соціальна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2008
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Модернізація освітньої системи України висуває нові питання про рівень знань і вмінь соціального педагога. Найважливіше завдання сучасної вищої школи – підготовка компетентного, гнучкого, конкурентоспроможного фахівця, який здатний досягати визначеної мети в різних соціокультурних ситуаціях, що швидко змінюються, за рахунок володіння методами розв’язання різних видів професійних завдань.
На сучасному етапі розвитку суспільства пріоритетною характеристикою спеціаліста є його компетентність як здатність орієнтуватись у швидкоплинних умовах професійної діяльності, оскільки затребуваним є спеціаліст, який не буде чекати інструкцій, а прийматиме самостійні рішення, буде відрізнятися мобільністю, динамізмом і конструктивністю.
Процес появи конфліктів у професійній діяльності соціального педагога обумовлено його логікою й специфікою. Всі процеси, що відбуваються у суспільстві, – кризовий стан економічної й культурної галузей, різка зміна стереотипів, конфлікти поколінь та інші протиріччя дозвіллєвого, соціально- побутового аспектів життя людей, – так чи інакше знаходять своє безпосереднє відображення у соціально-педагогічному процесі. Конфлікти присутні у діяльності соціального педагога, оскільки він працює у системі «людина-людина», проте випускники не завжди готові вести навчально-виховну роботу в умовах конфліктних ситуацій і, таким чином, можуть бути джерелом конфліктних стосунків.
Бути конфліктологічно грамотним ще не означає бути компетентним, оскільки грамотність – це когнітивна характеристика і зовсім не обов’язково, що майбутній соціальний педагог готовий її застосовувати у процесі діяльності. Незважаючи на чималу увагу в науковій літературі до проблематики конфлікту, у соціально-педагогічній галузі поширена думка про негативне ставлення людей до кожного конфлікту й прагнення його стримувати, а не використовувати у своїй діяльності. Варто зазначити, що в обов’язковому мінімумі змісту педагогіки як навчальної дисципліни проблема формування конфліктологічної компетентності соціального педагога взагалі не окреслена.
Проблемам вивчення конфлікту, конфліктних ситуацій, стадіям розвитку конфлікту присвячені спеціальні дослідження таких вчених, як: В. І. Андрєєва, А. Я. Анцупова, А. М. Гірника, Н. В. Гришиної, С. М. Ємельянова, В. Г. Зазикіна, Л. Козер, А. І. Шипілова, М. В. Цюрупи та ін. Конфлікт у педагогічних стосунках вивчають: Ш. А. Амонашвілі, С. В. Баникіна, З. Г. Білоусова, В. І. Журавльов, А. С. Макаренко, Л. І. Міщик, Л. І. Мітіна, М. М. Рибакова, В. О. Сухомлинський, К. Д. Ушинський та ін.
Питання компетентності досліджують Є. С. Барбіна, С. С. Вітвицька, О. А. Дубасенюк, Н. В. Кузьміна, А. К. Маркова, В. І. Маслов, О. М. Пєхота, М. В. Левківський; вивчення конфліктологічної компетентності здійснюють: А. Я. Анцупов, С. В. Баникіна, Є. М. Богданов, В. Г. Зазикін, Л. О. Петровська, Н. Б. Москвіна, Н. В. Самсонова, Б. І. Хасан, Л. М. Цой та ін.
Багатогранні аспекти професійної діяльності соціальних педагогів розглядаються вітчизняними та зарубіжними вченими, зокрема О. В. Безпалько, І. Д. Звєрєвою, І. А. Зимньою, А. Й. Капською, Л. І. Міщик, С. Я. Харченко, О. І. Холостовою та ін.
Види, специфіка, методика формування різних видів компетентностей знайшли своє відображення у працях: А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Формування конфліктологічної компетентності соціального педагога в умовах магістратури

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок