Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток психолого–педагогічної компетентності молодих учителів

Розвиток психолого–педагогічної компетентності молодих учителів

Назва:
Розвиток психолого–педагогічної компетентності молодих учителів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,49 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут педагогіки і психології професійної освіти
Академії педагогічних наук України
ЛІСОВА Наталія Іванівна
УДК 371.123;159.9:371.14”71”
Розвиток психолого–педагогічної компетентності
молодих учителів
у системі післядипломної освіти
13.00.04 – „теорія і методика професійної освіти”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Черкаському національному університеті ім. Богдана Хмельницького, м. Черкаси.
Науковий керівник: | кандидат педагогічних наук, доцент Десятов Тимофій Михайлович, начальник Департаменту професійно-технічної оcвіти Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор Дубасенюк Олександра Антонівна, Житомирський державний університет ім. Івана Франка, проректор з наукової роботи, міжнародних та регіональних зв’язків, м. Житомир;
кандидат педагогічних наук, доцент Москаленко Алла Миколаївна, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, доцент кафедри педагогіки, м. Київ.
Провідна установа: | Кіровоградський державний педагогічний університет ім. В.Винниченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград.
Захист відбудеться 14 грудня 2005 р. о 17 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розіслано 14 листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лапаєнко С. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Становлення української державності, побудова демократичного громадянського суспільства, інтеграція України в Європейське співтовариство вимагають кардинальних змін у галузі освіти. За таких умов на вчителя покладаються завдання формування молодого покоління, здатного до соціальної мобільності, самонавчання, самовизначення, самовдосконалення протягом усього активного трудового життя. Така особистісно зорієнтована система шкільної освіти вимагає психологізації навчально-виховного процесу, опори на діагностичну основу, передбачає нову педагогічну етику, визначальною рисою якої є розвивальна суб’єкт-суб’єктна взаємодія.
У зв’язку з цим суспільство ставить нові вимоги перед учителем. В умовах стрімких соціально-економічних перетворень, переосмислення суспільних цінностей, оновлення системи освіти, її гуманістичної спрямованості він має демонструвати здатність і виявляти готовність перебудовувати свою професійно-педагогічну діяльність відповідно до нової ситуації, що значною мірою залежить від його професійного рівня і майстерності.
Як показало вивчення практики роботи загальноосвітніх навчальних закладів, у сучасних умовах спостерігається розрив між новими завданнями, які стоять перед педагогічними працівниками і якістю їхньої реальної професійної діяльності. Особливо це стосується молодих учителів, які, незважаючи на теоретичну підготовку у вищих навчальних закладах, виявляються не готовими до розв’язання проблем соціально-педагогічного і психологічного характеру, з якими вони зустрічаються у практиці роботи, а відтак неспроможні вирішувати сучасні завдання школи.
Однією з найважливіших проблем педагогічної теорії і практики є виявлення залежності якості діяльності молодих учителів від рівня сформованості їхньої психолого-педагогічної компетентності. Вирішити цю проблему можна завдяки цілеспрямованій роботі з молодими вчителями в системі післядипломної психолого-педагогічної освіти.
Протягом останніх трьох десятиліть виконано чимало досліджень, присвячених цій проблематиці. Прикладом є праці вітчизняних і зарубіжних учених, зокрема, Є.С. Березняка, А.М. Бритвихіна, О.Г. Мороза, С.В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Розвиток психолого–педагогічної компетентності молодих учителів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок