Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОНОПОЛІЗМ В ЕКОНОМІЦІ ПЕРЕХІДНОГО ПЕРІОДУ УКРАЇНИ

МОНОПОЛІЗМ В ЕКОНОМІЦІ ПЕРЕХІДНОГО ПЕРІОДУ УКРАЇНИ

Назва:
МОНОПОЛІЗМ В ЕКОНОМІЦІ ПЕРЕХІДНОГО ПЕРІОДУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,22 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Жемчужнікова Галина Павлівна
УДК 339.13.012.434+346.54(477)
МОНОПОЛІЗМ В ЕКОНОМІЦІ
ПЕРЕХІДНОГО ПЕРІОДУ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.01.01 - Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економічної теорії Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Крихтін Євген Іванович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України (м.Донецьк),
професор кафедри економічної теорії,
Заслужений діяч науки і техніки України
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Задоя Анатолій Олександрович, Дніпропетровська академія управління, бізнесу і права (м.Дніпропетровськ), ректор
кандидат економічних наук, доцент Проданова Лариса Василівна, Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М.І. Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), доцент кафедри економічної теорії
Провідна установа:
Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України (м. Харків), кафедра економічної теорії.
Захист відбудеться 20 лютого 2002 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м.Донецьк, вул. Челюскінців, 198а, ауд.101.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м.Донецьк, вул.Університетська, 24.
Автореферат розіслано 18 січня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасний етап розвитку економіки характеризується наявністю монополізму та монопольних тенденцій. У країнах з перехідною економікою існує велика кількість монополій, зокрема природних монополій, що обумовлює високий рівень монополізації економіки цих країн.
Якщо в країнах з розвинутою економікою підтримка балансу між конкуренцією та монополією здійснюється лише за допомогою проведення антимонопольної політики, то в країнах з перехідною економікою на перший план виходять проблеми формування конкурентного середовища.
З розвитком в Україні виробничих відносин, які притаманні ринковій економіці, з’явилась необхідність не тільки регулювати якість конкуренції, але й гарантувати існування конкурентного механізму в ринкових відносинах. Ця потреба почала задовольнятися з появою особливої правової форми державного регулювання економіки – антимонопольного законодавства, націленого на те, щоб не допустити обмеження конкуренції та максимально використати принцип ефективності економіки в законодавчому регулюванні. При реалізації вказаних цілей через відсутність власного досвіду український законодавець орієнтується на досвід закордонних антимонопольних правових актів. Але ймовірно й інше: принципи та практика застосування антимонопольного права інших країн у повному обсязі не відображають сучасне становище української економіки. Тому проблема формування, застосування та удосконалення українського антимонопольного законодавства, особливо в галузі державного регулювання діяльності природних монополій, потребує комплексного наукового дослідження. Недостатня правова та економічна розробленість цієї проблеми перешкоджає ефективному регулюванню економічних відносин в Україні.
Таким чином, актуальність дослідження проблем обмеження незаконного монополізму та недобросовісної конкуренції в економіці України обумовлена: проведенням та поглибленням економічних та правових реформ в Україні, необхідністю осмислення та виявлення специфіки українського антимонопольного законодавства та практики його використання, недостатністю розроблених аспектів антимонопольної діяльності держави та її органів, потребою в теоретичних обґрунтовуваннях пропозицій щодо вдосконалення антимонопольного законодавства і законодавства про регулювання природних монополій, необхідністю узгодження теоретичних розробок у галузі антимонопольного регулювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОНОПОЛІЗМ В ЕКОНОМІЦІ ПЕРЕХІДНОГО ПЕРІОДУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок