Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕФОРМУВАННЯ ВЛАСНОСТІ СПОЖИВЧОЇ КООПЕРАЦІЇ У ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

РЕФОРМУВАННЯ ВЛАСНОСТІ СПОЖИВЧОЇ КООПЕРАЦІЇ У ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

Назва:
РЕФОРМУВАННЯ ВЛАСНОСТІ СПОЖИВЧОЇ КООПЕРАЦІЇ У ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,51 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Юрманова Олена Олександрівна
УДК 334.012.34:334.735(477)
РЕФОРМУВАННЯ ВЛАСНОСТІ СПОЖИВЧОЇ КООПЕРАЦІЇ
У ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.01.01 - Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк -2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економічної теорії Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник - кандидат економічних наук, доцент
Клішова Олена Валентинівна,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри економічної теорії (м. Донецьк).
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Лазня Ігор Вікторович, Державний комітет України з державного матеріального резерву, заступник голови (м. Київ);
кандидат економічних наук, доцент Дементьєв В'ячеслав Валентинович, Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, декан факультету економіки та менеджменту (м. Донецьк).
Провідна установа - Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії (м. Харків).
Захист відбудеться “26” лютого 2003 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, ауд. 101.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24)
Автореферат розіслано “25” січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Трансформаційні процеси в українській економіці, що супроводжуються глибокими якісними перетвореннями у всій системі економічних відносин, насамперед - у відносинах власності, докорінно змінили умови функціонування споживчої кооперації. Одночасно вони виявили негативні тенденції всередині даної господарської системи і громадської організації. Відбулася деформація пайових відносин, що лежать в основі відносин власності споживчої кооперації. Споживча кооперація фактично відірвалася від пайовика, її власність набула знеособленого характеру, оскільки пайові внески перестали виконувати свої економічні і соціальні функції, і пайовики позбулися можливості визначати свою реальну частку у власності споживчих товариств та інших кооперативних структур. У результаті значно знизилася економічна і соціальна ефективність споживчої кооперації. Але особливу небезпеку для системи споживчої кооперації і її власності в умовах трансформаційної економіки являють спроби використання щодо них методів приватизації, яка розглядається як обов'язкова умова реформування відносин власності. У цьому зв'язку принципового значення набуває теоретичне осмислення економічного змісту, форм і методів реалізації відносин власності споживчої кооперації в умовах ринкової трансформації вітчизняної економіки. Особливо нагальним виявляється питання залучення споживчої кооперації до системи інститутів фінансового (насамперед фондового) ринку і фінансового забезпечення інвестицій.
Актуальність дисертаційного дослідження визначена необхідністю розробки концепції власності споживчої кооперації, теоретичного обґрунтування місця і значення власності споживчої кооперації в трансформаційній економічній системі, вивчення особливостей функціонування і розробки механізмів перетворення власності споживчої кооперації. При цьому повинно бути враховано українську національну специфіку, використано досвід міжнародного кооперативного руху.
Проблеми функціонування споживчої кооперації як господарської системи і соціальної організації привертали увагу відомих вітчизняних та закордонних теоретиків і практиків кооперативного руху, таких як Р. Оуена, У. Кінга, Ш. Жида, М. Зібера, Б. Бруцкуса, М. Туган-Барановського, О. Чаянова, О. Челінцева, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РЕФОРМУВАННЯ ВЛАСНОСТІ СПОЖИВЧОЇ КООПЕРАЦІЇ У ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок