Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕПОКСИДУВАННЯ ОЛІЙ НАДОЦТОВОЮ КИСЛОТОЮ

ЕПОКСИДУВАННЯ ОЛІЙ НАДОЦТОВОЮ КИСЛОТОЮ

Назва:
ЕПОКСИДУВАННЯ ОЛІЙ НАДОЦТОВОЮ КИСЛОТОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,57 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Пиріг Орест Богданович
УДК 66.094.3:574.729
ЕПОКСИДУВАННЯ ОЛІЙ НАДОЦТОВОЮ КИСЛОТОЮ
05.17.04 – Технологія продуктів органічного синтезу
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі технології органічних продуктів Державного університету “Львівська політехніка”. Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Піх Зорян Григорович,
Державний університет “Львівська політехніка”
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Мельник Анатолій Павлович,
Харківський державний політехнічний університет,
кафедра технології жирів
доктор хімічних наук, професор
Никипанчук Михайло Васильович,
Державний університет “Львівська політехніка”, завідувач кафедри
загальної хімії
Провідна установа: Інститут біоорганічної хімії і нафтохімії
НАН України, м.Київ
Захист відбудеться “_6_” _жовтня_ 2000 р. о 1500 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.07 у Державному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів-13, пл. св. Юра, 3/4, корп. 8, ауд. 339.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Державного університету “Львівська політехніка” за адресою: Львів-13, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий “_6_” _вересня_ 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.052.07
доктор хімічних наук, професор В.М. Жизневський
Актуальність теми. Епоксидовані олії є одними з кращих пластифікаторів-стабілізаторів полівінілхлориду (ПВХ) та інших полімерів, які використовуються в харчовій, медичній, будівельній і шкіряній промисловості. В Україні та в СНД єдиним виробником епоксидованих олій є ВАТ “Галлак” (м. Борислав). За останні роки випуск епоксидованих олій на цьому підприємстві значно зменшився. Це насамперед пов‘язано з відсутністю виробництва в Україні мурашиної кислоти, яка є компонентом епоксидуючої системи. Тому актуальною є проблема заміни мураши-ної кислоти в процесі епоксидування олій іншим кислотним складником епоксидуючої системи (ЕС).
Нова епоксидуюча система повинна відповідати таким вимогам: забезпечувати отримання епоксидованих олій (ЕО) з високими технологічними характеристиками, не брати участі в процесі розкриття епоксидних кілець, бути дешевою та зручною у використанні. При цьому використання нової епоксидуючої системи не повинно приводити до суттєвих змін в технології діючого виробництва. Вирішення цієї проблеми дозволить забезпечити потребу України в епоксидованих пластифікаторах-стабілізаторах.
Робота виконана згідно з планом науково-дослідних робіт кафедри технології органічних продуктів Державного університету “Львівська політехніка” за програмою Державного комітету з питань науки і техніки, технологій і промислової політики № 5.41.3 “Розробка теоретичних основ одержання ненасичених кислот, їх похідних і епоксидів рідиннофазним окисленням олефінових вуглеводнів” і на замовлення ВАТ “Галлак”.
Мета і завдання досліджень. Метою роботи є розробка теоретичних основ і вдосконалення технології одержання епоксидованих олій.
Завданням досліджень є розробка нової ефективної каталітичної системи для процесу епоксидування; встановлення основних закономірностей перебігу реакції епоксидування (залежності швидкості і селективності процесу від температури, початкових концентрацій та співвідношення реагентів, концентрації каталізатора, часу реакції); встановлення оптимальних умов для економічно доцільного одержання епоксидованих олій, якість яких відповідає стандартам; внесення змін в технологію виробництва, пов‘язаних з використанням нової епоксидуючої системи і її дослідна перевірка.
Наукова новизна одержаних результатів. Зроблено порівняльний аналіз використання різних епоксидуючих систем для одержання епоксидованих олій і встановлено залежність між властивостями кислотного складника епоксидуючої системи і її ефективністю. Вперше систематично досліджені закономірності перебігу процесу епоксидування олій епоксидуючою системою оцтовий ангідрид : пероксид водню : іонообмінна смола КУ-2?8 (ОА : ПВ : КУ-2?8).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ЕПОКСИДУВАННЯ ОЛІЙ НАДОЦТОВОЮ КИСЛОТОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок