Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГУМАНІСТИЧНО-ЗОРІЄНТОВАНІ ТЕХНОЛОГІЇ НАВЧАННЯ дисциплін ПРИРОДНИЧОГО Циклу В загальноосвітнІЙ школІ (кінець ХХ – початок ХХІ століття)

ГУМАНІСТИЧНО-ЗОРІЄНТОВАНІ ТЕХНОЛОГІЇ НАВЧАННЯ дисциплін ПРИРОДНИЧОГО Циклу В загальноосвітнІЙ школІ (кінець ХХ – початок ХХІ століття)

Назва:
ГУМАНІСТИЧНО-ЗОРІЄНТОВАНІ ТЕХНОЛОГІЇ НАВЧАННЯ дисциплін ПРИРОДНИЧОГО Циклу В загальноосвітнІЙ школІ (кінець ХХ – початок ХХІ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,45 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Норкіна Ольга Федорівна
УДК 37.011.33
ГУМАНІСТИЧНО-ЗОРІЄНТОВАНІ ТЕХНОЛОГІЇ
НАВЧАННЯ дисциплін ПРИРОДНИЧОГО Циклу
В загальноосвітнІЙ школІ
(кінець ХХ – початок ХХІ століття)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Кабінет Міністрів України, м. Київ
Науковий керівник кандидат педагогічних наук, доцент Автомонов Петро Павлович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри педагогіки
Офіційні опоненти:- доктор педагогічних наук, професор
Завгородня Тетяна Костянтинівна
Прикарпатський університет імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри історії педагогіки
- кандидат педагогічних наук, професор
Сипченко Валерій Іванович
Слов’янський державний педагогічний університет,
завідувач кафедри педагогіки
Провідна установа - Ніжинський державний педагогічний університет
імені Миколи Гоголя, МОН України
Захист відбудеться “20” лютого 2004р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.001.16 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 314.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці ім. М.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 20 січня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Безносюк О.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Державними освітніми документами суверенної України найважливішим стратегічним завданням проголошено виховання свідомих громадян, патріотів, освічених, творчих особистостей, становлення їхнього фізичного й морального здоров’я, забезпечення пріоритетного розвитку людини на засадах гуманізації, гуманітаризації та демократизації освітніх процесів, зміни стосунків у навчальних закладах на основі гуманної педагогічної етики та впровадження особистісно-зорієнтованих педагогічних технологій. Водночас практика викладання навчальних предметів, у тому числі і природничих у загальноосвітніх школах залишається майже незмінною. У зв’язку з цим підвищується соціальний попит на дослідження, які б сприяли ефективному вирішенню поставлених завдань. Одним із напрямків проведення таких досліджень є вивчення гуманістично-зорієнтованих технологій, ідей, що містяться в передовому педагогічному досвіді учителів сьогодення, які потребують ґрунтовного аналізу, узагальнення й впровадження у практику, на чому наголошується в "Державній національній програмі "Освіта" (Україна ХХІ століття)" та Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті.
Питання про роль та значення передового педагогічного досвіду як сукупності значущого емпіричного матеріалу для теорії та практики було поставлено ще на початку 30-х років ХХ ст. Але тільки починаючи з 60-х років, з’явилися конкретні роботи, в яких розглядалися питання вивчення, узагальнення та впровадження дидактичних здобутків передового педагогічного досвіду. Це праці О.М.Арсеньєва, М.М.Грищенка, І.А.Каїрова, І.Т.Огороднікова, В.О.Сухомлинського, В.І.Чепелєва та інших. 60–70-ті роки характеризуються увагою до шляхів упровадження як педагогічної науки, так і досягнень учителів-новаторів у практику, проте сам процес їх вивчення та узагальнення залишився поза увагою вчених. Цю проблематику розробляли головним чином методисти обласних інститутів удосконалення вчителів. Показовим є й те, що сім дисертацій, написаних до 1980 р., в яких тією чи іншою мірою висвітлюються різні аспекти передового педагогічного досвіду, також не ставили за мету проведення аналізу, узагальнення та систематизації дидактичних здобутків учителів. Зокрема Л.І.Гусева, П.І.Карташова, Т.В.Новікову цікавили питання впровадження досягнень педагогічної науки в практику, З.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ГУМАНІСТИЧНО-ЗОРІЄНТОВАНІ ТЕХНОЛОГІЇ НАВЧАННЯ дисциплін ПРИРОДНИЧОГО Циклу В загальноосвітнІЙ школІ (кінець ХХ – початок ХХІ століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок