Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХІРУРГІЧНА САНАЦІЯ ПОРОЖНИНИ РОТА В ОСІБ, ЩО ЗАЗНАЛИ ДІЇ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ (експериментально-клінічне дослідження)

ХІРУРГІЧНА САНАЦІЯ ПОРОЖНИНИ РОТА В ОСІБ, ЩО ЗАЗНАЛИ ДІЇ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ (експериментально-клінічне дослідження)

Назва:
ХІРУРГІЧНА САНАЦІЯ ПОРОЖНИНИ РОТА В ОСІБ, ЩО ЗАЗНАЛИ ДІЇ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ (експериментально-клінічне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,15 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ імені П.Л. ШУПИКА
ЖЕЛНІН ЄГОР ВАЛЕРІЙОВИЧ
УДК 616.3:614.876] – О89
ХІРУРГІЧНА САНАЦІЯ ПОРОЖНИНИ РОТА В ОСІБ, ЩО ЗАЗНАЛИ ДІЇ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ
(експериментально-клінічне дослідження)
14.01.22 – стоматологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
КИЇВ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії Харківського державного медичного університету МОЗ України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Рузін Геннадій Петрович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, кафедра хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії, завідувач
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України ТІмофєєв Олексій Олександрович, Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра щелепно-лицевої хірургії, завідувач
доктор медичних наук, професор матрос-таранець Ігор Миколайович, Донецький державний медичний університет імені М. Горького МОЗ України, кафедра хірургічної стоматології, завідувач
Провідна установа: Інститут стоматології Академії медичних наук України, м. Одеса
Захист відбувся “02” лютого 2007 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої Вченої Ради К 26.613.09 при Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України (04050, м. Київ, вул. Пімоненко, 10А)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9)
Автореферат розісланий “19” грудня 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.мед.н., доцент _________________ І.П. Мазур
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Згідно із сучасними уявленнями, радіаційний фактор є одним з найважливіших серед тих, що впливають на стан здоров'я населення, він є причиною виникнення віддалених захворювань в опромінених осіб і генетичних порушень у їхніх нащадків [С.П. Ярмоненко и соавт., 2001-2005; С.В. Комиссаренко и соавт., 1994].
Променеві реакції та ушкодження шкіри, слизової оболонки порожнини рота (СОПР) названі Міжнародним симпозіумом “Реакції нормальних тканин в радіотерапії і онкології” (Марбург, Німеччина, 2000) головними проявами нормальних тканин на опромінення, які погіршують якість життя.
В Україні та в усьому світі зростає кількість стоматологічних хворих, що зазнали опромінення різними дозами іонізуючого випромінювання й потребують стоматологічної допомоги. У сучасній Україні це, у першу чергу, велика армія ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, евакуйованих, відселених та осіб, що проживають на забруднених радіацією територіях, і їхніх нащадків. Крім того, опромінення населення за рахунок рентгенологічних досліджень є найістотнішим з усіх сучасних джерел радіаційного впливу. Особливо зростає кількість рентгенологічних досліджень у сучасній стоматології. За даними Міжнародної комісії з радіологічного захисту, частина рентгенологічних досліджень у стоматології серед усіх видів рентгенологічних досліджень прогресивно збільшується й складає у Великобританії 32%, США - 38%, Японії - 43%, Швеції - 68%.
Негативна дія іонізуючого випромінювання багатогранна, позначається вона й на процесах репарації. Персистуючі запальні явища є основою порушення фібробластичної реакції, слабкого розвитку грануляційної тканини, затримки епітелізації, нездатності до загоювання [О.О. Тімофєєв, 2002-2005; Т.В. Звягінцева і співавт., 2001-2006]. Особливості загоєння тканин порожнини рота в осіб, що зазнали дії іонізуючого випромінювання, порівняно з їх ушкодженнями в неопромінених - тривалий латентний період, торпідний, персистуючий перебіг, рецидиви, стійкість до проведеної терапії [М.Ф. Данилевський, М.А. Мохорт, В.В. Мохорт, 1991; В.Ф. Куцевляк та співавт., 2005]. Неспроможність репарації може виявитися в будь-яких тканинах опроміненого організму, однак велика кількість звертань пацієнтів за амбулаторною хірургічною стоматологічною допомогою робить проблему стимуляції загоєння СОПР після амбулаторних хірургічних операцій особливо соціально значущою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ХІРУРГІЧНА САНАЦІЯ ПОРОЖНИНИ РОТА В ОСІБ, ЩО ЗАЗНАЛИ ДІЇ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ (експериментально-клінічне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок