Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Комплексне лікування дітей з гострими стенозуючими ларинготрахеобронхітами

Комплексне лікування дітей з гострими стенозуючими ларинготрахеобронхітами

Назва:
Комплексне лікування дітей з гострими стенозуючими ларинготрахеобронхітами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,99 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство охорони здоров’я України
Київський науково-дослідний інститут отоларингології
ім.проф.О.С.Коломійченка
На правах рукопису
СИНЯЧЕНКО ВАЛЕНТИН ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 616 - 053.2 /.5 - 22 - 002 - 08 - 07
Комплексне лікування дітей з гострими стенозуючими ларинготрахеобронхітами
14.01.19 – оториноларингологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київській медичній академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика.
Науковий керівник: заслужений раціоналізатор України, доктор медичних наук, професор кафедри дитячої оториноларингології Анатолій Лук'янович Косаковський, Київська медична академія післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Юрій Володимирович Мітін, Національний медичний університет ім.акад.О.О.Богомольця, завідувач кафедри оториноларингології;
доктор медичних наук Олег Валерійович Дюмін, Одеський державний медичний університет, завідувач кафедри оториноларингології.
Провідна установа: Дніпропетровська державна медична академія, кафедра оториноларингології.
Захист відбудеться "26" вересня 2000 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.611.01 Київського науково-дослідного інституту отоларингології ім.проф.О.С.Коломійченка МОЗ України за адресою: 03057 м.Київ, вул.Зоологічна, 3; т.213-22-02.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського науково-дослідного інституту отоларингології ім.проф.О.С.Коломійченка.
Автореферат розіслано "17" серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук А.І.Розкладка
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема гострих стенозуючих ларинготрахеобронхітів (ГСЛТБ) у дітей актуальна через високу частоту виникнення, яка не має тенденції до зниження (Б.А.Липкин и соавт.,1987; Н.И.Прутовых и соавт., 1990); тяжкість перебігу (Е.В.Мельникова и соавт., 1985; Е.О.Комаровский,1993) та схильність до рецидивування (И.И.Абабий,1988; И.Г.Брагина,1989).
При майже однакових поглядах на етіологію та патогенез ГСЛТБ, підходи до лікувальної тактики різних авторів суттєво відрізняються, пропонується велика кількість медикаментозних препаратів та лікувально-діагностичних процедур (Е.А.Евдощенко и соавт.,1972; А.А.Лайко и соавт.,1982; С.Д.Носов,1986; Ю.В.Митин, 1986; В.П.Киселев и соавт.,1988; Е.А.Евдощенко,1991).
Лікування ГСЛТБ складне, вимагає інтенсивних заходів і ургентних втручань, не завжди буває ефективним, інколи призводить до інвалідизації, і навіть створює загрозу для життя дитини (Е.В.Мельникова и соавт.,1985; А.І.Мостюк і співавт.,1997).
Не всі питання стосовно показань до призначення тих чи інших препаратів, методик їх введення та дозування задовольняють вимогам лікування. Так, парентеральне введення глюкокортикоїдів, згідно з даними досліджень Н.Л.Кущ і співавт. (1986), Geelhoed (1997) та інших, є несприятливим для систем організму, особливо в дитячому віці, послаблює реакції системи імунітету.
Актуальність даної проблеми, необхідність поглибленого вивчення захворювання та оптимізації заходів і засобів лікування його, визначає мету і завдання дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, темами. Дана робота виконана відповідно до плану науково-дослідної роботи колективу кафедри дитячої оториноларингології Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика "Комплексне лікування гострих стенозуючих ларинготрахеобронхітів та їх наслідків у дітей" (№ держ. реєстрації РК 0196 UА 10586).
Мета і завдання дослідження. Метою проведених досліджень було експериментальне обгрунтування і клінічне застосування ультразвуку та медикаментозних препаратів (кортикостероїдів і антибіотиків) в комплексному лікуванні дітей з ГСЛТБ.
Для досягнення мети були поставлені такі завдання:
1.Дослідити фактори ризику виникнення ГСЛТБ у дітей.
2.Вивчити особливості імунологічної реактивності у дітей з вказаним захворюванням.
3.Розробити метод внутрішньотканинного фонофорезу лікарських речовин при лікуванні ГСЛТБ у дітей та обгрунтувати його переваги в експерименті на лабораторних тваринах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Комплексне лікування дітей з гострими стенозуючими ларинготрахеобронхітами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок