Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Соціально-економічні системи розвинутих країн: основи типологізації

Соціально-економічні системи розвинутих країн: основи типологізації

Назва:
Соціально-економічні системи розвинутих країн: основи типологізації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,25 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук україни
інститут світової економіки і міжнародних відносин
СТОГНІЙ Олена Євгенівна
УДК 330.342.146
Соціально-економічні системи розвинутих країн: основи типологізації
08.05.01 – світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі міжнародної економіки факультету міжнародних відносин Інституту економіки та права "КРОК"
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Татаренко Наталія Олексіївна,
провідний науковий співробітник Інституту світової економіки і
міжнародних відносин НАН України
Офіційні опоненти - доктор економічних наук, професор
Чухно Анатолій Андрійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
кандидат економічних наук
Март'янов Олексій Іванович,
Українська академія зовнішньої торгівлі
Провідна установа – Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра міжнародної економіки
Захист відбудеться 11.06. 2002 року о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.176.01 в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий 10.05.2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М.Хахлюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема ідентифікації узгоджених з ментальністю нації шляхів соціально-економічного розвитку має непересічне значення в контексті свідомого формування наперед визначених моделей суспільств. Особливо актуальною вона є для України, країни, що проголосила прагнення побудувати соціально-ринкове господарство, проте й досі не визначилась зі стратегією свідомого формування нової цивілізаційної моделі національного розвитку.
Сучасний суспільно-економічний лад більшості розвинених країн асоціюється із соціальною орієнтованістю. Проте національні форми прояву такої орієнтованості різняться в залежності від того, якою є загальна, комунітарна мета розвитку суспільства, чиї інтереси вона відбиває, які умови склалися для її досягнення, яке місце посідає країна у глобальному просторі тощо.
Мало хто з вітчизняних науковців піддає сумніву ту тезу, що в Україні повинне бути збудоване саме соціально-ринкове господарство, водночас серйозний науковий аналіз конфігурації конституюючих такого ладу, що налічує велику кількість національних різновидів, та їхньої адаптивності до українських умов, майже не проводився. Концептуальні засади сучасних вітчизняних економічних та інституціональних реформ вирізняються своєю компілятивністю, вступають у протиріччя з декларованою метою, оскільки всупереч їй здійснюються на базі обмеженого розуміння монетаристських цінностей. Вони є несистемними, не відповідають уявленням про соціальну орієнтованість економіки.
Тому пошук власної моделі розвитку та шляхів її впровадження, відповідно до вітчизняних реалій, триває. Причому відповідна теоретична база реформ повинна відбивати не лише політичні прагнення, але й узагальнювати відповідний світовий досвід, враховувати можливості його адаптування до національного підґрунтя.
Надзвичайно актуальним, у такому контексті, є дослідження витоків і конфігурації інституціональних складових соціально-орієнтованих суспільних систем, які довели свою соціальну та економічну ефективність, залишаючись протягом тривалого часу стабільними та стійкими щодо зовнішнього, світового середовища.
У зарубіжній економічні літературі порівнянню інституціональної структури та особливостей соціально-ринкового за типом господарства цих країн приділяється значна увага. Серед сучасних авторів, що зосереджуються на аналізі витоків їхньої економічної ефективності – С.Вільярті, Р.Дагрендорф, Д.Дорфман, Д.Ейгель, М.Портер, Д.Родрік, Д.Сакс, П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Соціально-економічні системи розвинутих країн: основи типологізації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок