Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОНТОЛОГІЧНИЙ ВИМІР ПОСТНЕКЛАСИЧНОГО НАУКОВОГО ДИСКУРСУ

ОНТОЛОГІЧНИЙ ВИМІР ПОСТНЕКЛАСИЧНОГО НАУКОВОГО ДИСКУРСУ

Назва:
ОНТОЛОГІЧНИЙ ВИМІР ПОСТНЕКЛАСИЧНОГО НАУКОВОГО ДИСКУРСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,54 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ФУР’ЄР Ірина Аронівна
УДК 167+111
ОНТОЛОГІЧНИЙ ВИМІР ПОСТНЕКЛАСИЧНОГО НАУКОВОГО ДИСКУРСУ
Спеціальність 09.00.02 — діалектика і методологія пізнання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ-2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії та методології науки філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: | доктор філософських наук, професор
СИДОРЕНКО Лідія Іванівна,
Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, професор кафедри філософії та
методології науки.
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор
РИЖКО Володимир Антонович,
директор Центру гуманітарної освіти НАН України;
кандидат філософських наук, доцент
ГОРБУНОВА Людмила Степанівна,
провідний науковий співробітник Інституту вищої освіти АПН України.
Захист відбудеться “21” квітня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.17 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Україна, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці імені М. О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал № .
Автореферат розісланий “17” березня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Л. О. Шашкова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Активістський світогляд класичної науки, який пов’язаний з експансіоністським ставленням до природи, виявив свою обмеженість, індикатором якої є поява глобальних проблем людського існування. Їх розв’язання потребує нового ставлення людини до природи і власне до себе. Воно можливе на засадах постнекласичної раціональності, що дозволяє осмислити онтологічні проблеми з нових позицій. Особливої актуальності у цьому сенсі набуває використання значних методологічних можливостей представлення онтологічного аспекту постнекласичної науки та її картини світу як дискурсу.
Постнекласична наука, зокрема концепція І.Р.Пригожина та синергетична парадигма, шукає можливості нового “діалогу з природою” (праці В.І.Аршинова, І.С.Добронравової, І.Р.Пригожина, Л.П.Киященко, Є.Н.Князєвої, С.П.Курдюмова, Я.І.Свирського, Г.Хакена та ін.). У цьому сенсі важливими для розкриття теми даної роботи є праці сучасних українських та російських філософів, в яких досліджені особливості сучасної наукової раціональності – О.М.Кравченка, С.Б.Кримського, В.С.Лук’янця, А.П.Огурцова, Л.С.Горбунової, Л.В.Озадовської, А.І.Пипича, М.В.Поповича, В.А.Рижка, В.М.Розіна, К.А.Свасьяна, Л.І.Сидоренко, В.С.Стьопіна та ін.
Нова взаємодія людського світу “другої природи” з природним світом залежить від зміни онтологічних засад, на основі яких конструюється картина світу, від нового трактування онтологічних категорій. Слід зазначити, що необхідність нової постановки онтологічної проблематики, яка розглядається через людиномірні екзистенційні та комунікативні інтенції у підходах до розуміння наукового суб’єкта, наголошується в працях представників екзистенціалізму та нової онтології ХХ століття (М.Гайдегера, М.Гартмана, Ж.П.Сартра, П.О.Флоренського, О.Ф.Лосєва та ін.), постструктуралізму та постмодернізму, французької школи аналізу дискурсу (М.Фуко, М.Пеше, П.Серіо, Ж.Дельоз, Ж.Деріда та ін.).
Реалізація означеного можлива в контексті дискурсивного повороту, що відбувається у постнекласичній науці та постмодерністській філософії, який пов’язаний з перевідкриттям поняття дискурсу. На сьогодні існує велика різноманітність визначень поняття дискурсу та осмислення його ролі в методології. Продуктивним для дисертаційного дослідження є, зокрема, визначення Т. ван Дейка, який розуміє під дискурсом комплексну комунікативну подію, що відбувається в процесі комунікативної дії у певному часовому, просторовому та інших контекстах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОНТОЛОГІЧНИЙ ВИМІР ПОСТНЕКЛАСИЧНОГО НАУКОВОГО ДИСКУРСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок