Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕМОГРАФІЧНІ ПРОЦЕСИ В ГРЕЦЬКІЙ МЕНШИНІ ДОНЕЧЧИНИ (90-ТІ РОКИ ХХ СТ. – ПОЧАТОК ХХІ СТ.)

ДЕМОГРАФІЧНІ ПРОЦЕСИ В ГРЕЦЬКІЙ МЕНШИНІ ДОНЕЧЧИНИ (90-ТІ РОКИ ХХ СТ. – ПОЧАТОК ХХІ СТ.)

Назва:
ДЕМОГРАФІЧНІ ПРОЦЕСИ В ГРЕЦЬКІЙ МЕНШИНІ ДОНЕЧЧИНИ (90-ТІ РОКИ ХХ СТ. – ПОЧАТОК ХХІ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,60 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЦВИГУН ОКСАНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 94(477.62)"1991/2004"-054.57:314
ДЕМОГРАФІЧНІ ПРОЦЕСИ
В ГРЕЦЬКІЙ МЕНШИНІ ДОНЕЧЧИНИ
(90-ТІ РОКИ ХХ СТ. – ПОЧАТОК ХХІ СТ.)
спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України
Донецького національного університету
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Крутова Любов Олексіївна,
доцент кафедри історії України
Донецького національного університету.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Трощинський Володимир Павлович,
декан факультету вищих керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України
кандидат історичних наук, доцент
Гедьо Анна Володимирівна,
доцент кафедри історичних дисциплін
Маріупольського державного гуманітарного університету
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України (кафедра історії України
Захист відбудеться “23” лютого 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій Д 11.051.02 в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корпус, ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету (адреса: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий “ 19 ” січня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крапівін О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження. Національне питання для багатьох держав - одне з найважливіших, гострих і складних у внутрішній та зовнішній політиці. Від правильності та мудрості його вирішення залежить доля окремих індивідуумів, а також політична ситуація у будь-якому суспільстві. В більшості країн пострадянського простору, так само як і в Україні, ця проблема є надзвичайно актуальною. Важливою складовою національного питання виступають демографічні процеси, що відбуваються у поліетнічному суспільстві. Їх дослідження дозволяє виявити сучасний стан та перспективи розвитку грецької спільноти Донеччини.
Невід’ємною частиною народу України є грецька національна меншина. Перші колонії грецьких держав-метрополій виникли на узбережжі Чорного моря ще в давні часи. Відомі вони як античні держави Північного Причорномор’я, що існували з VII-V ст. до н.е. до IV-V ст. н.е. Подальша історія формування діаспори греків на території сучасної України пов’язана з тривалим періодом грецької колонізації півдня країни, що розпочався у ХVІІІ ст., коли Російська імперія проводила активну боротьбу з Османською імперією.
У процесі історичного розвитку нащадки переселенців з Греції значною мірою були асимільовані більш численними місцевими етнонаціональними спільнотами. Етнічно стабільнішим виявилося грецьке населення Приазов’я, яке становить основу сучасної грецької діаспори України. Згідно з даними Всеукраїнського перепису населення 2001 р. 84,7 % громадян грецького походження нашої країни мешкало на Донеччині Підраховано автором за: Євтух В.Б., Трощинський В.П., Галушко К.Ю. та ін. Етнонаціональна структура українського суспільства: Довідник. – К., 2004. – С.326 - 327; Населення Донецької області від перепису до перепису №7/320. – Донецьк, 2003. – С. 27..
Після набуття Україною незалежності активізувався процес вивчення історії українських греків. Незважаючи на це, в сучасній вітчизняній історичній науці залишаються практично недослідженими демографічні процеси в грецькій меншині впродовж 90-х років ХХ ст. – початку ХХІ ст. Науковий інтерес до обраної теми зумовлюється тим, що ґрунтовне дослідження її певною мірою розкриває складний процес вирішення національного питання в незалежній Українській державі, висвітлює регіональні та етнічні аспекти сучасної демографічної ситуації, й дозволяє отримати більш повне і точне уявлення про шляхи розв’язання складної демографічної проблеми в Україні загалом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ДЕМОГРАФІЧНІ ПРОЦЕСИ В ГРЕЦЬКІЙ МЕНШИНІ ДОНЕЧЧИНИ (90-ТІ РОКИ ХХ СТ. – ПОЧАТОК ХХІ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок