Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Анодні процеси на оксидах неблагородних металів в електрохімічному синтезі неорганічних речовин

Анодні процеси на оксидах неблагородних металів в електрохімічному синтезі неорганічних речовин

Назва:
Анодні процеси на оксидах неблагородних металів в електрохімічному синтезі неорганічних речовин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,32 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ інститут”
Тульський Геннадій Георгійович
УДК 541.138 + 621.357
Анодні процеси на оксидах неблагородних металів
в електрохімічному синтезі неорганічних речовин
05.17.03 – технічна електрохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі технічної електрохімії Національного технічного університету
“Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Науковий консультант доктор технічних наук, професор
Байрачний Борис Іванович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”, м. Харків,
завідуючий кафедрою технічної електрохімії
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Нефедов Володимир Георгійович,
Український державний хіміко-технологічний
університет, м. Дніпропетровськ,
професор кафедри технічної електрохімії
доктор хімічних наук, професор
Ларін Василь Іванович,
Науково-дослідний інститут хімії
Харківського національного університету
ім. В.Н. Каразіна, м. Харків,
директор
доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Каздобін Костянтин Олександрович,
Інститут загальної та неорганічної хімії
ім. В.І. Вернадського, м. Київ,
завідувач відділу хімічного та інформаційного аналізу
Захист відбудеться “ 25 ” жовтня 2007 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.050.03 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “ 19 ” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шабанова Г.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Електрохімічні технології є основою процесів синтезу великої кількості неорганічних і органічних речовин, водообробки, захисту від корозії. Вони дозволяють одер-жувати продукцію високої чистоти з мінімальними витратами, створювати замкнені безвідходні технології. Розробка нових технологій і інтенсифікація існуючих обумовлюють необхідність створення нових анодних матеріалів, що характеризуються спеціальними, іноді унікальними, хімічними, фізичними й механічними властивостями.
переважна більшість анодів великотоннажних виробництв пероксодисульфатної кислоти і її солей, хлору, гіпохлоритів, хлоратів, перхлоратів в Україні виготовлені з використанням платини або інших металів платинової групи. В той же час відома велика група оксидів неблагородних металів, що є каталітично активними при електросинтезі окислювачів. Однак вони не задовольняють всьому комплексу вимог, які висуваються до матеріалу малозношуваного анода, тому практично і не знайшли застосування в промисловості. Перспективним є розробка композиційних анодних покриттів, які можуть задовольнити всьому комплексу вимог за рахунок індивідуальних функціональних особливостей їх компонентів. Прикладом є оксидний рутенієво-титановий анод (ОРТА), відкриття й удосконалювання якого носило емпіричний характер. На теперішній час відсутні теоретичні основи створення та прогнозування роботи композиційних анодів на основі оксидів неблагородних металів, що істотно гальмує удосконалювання технології виготовлення, прогнозування каталітичної активності й селективності таких анодів, розробку технологічних процесів електросинтезу неорганічних речовин. вирішення цієї складної в науковому і технічному аспекті задачі потребує досліджень фізико-хімічних властивостей композиційних покриттів малозношуваних анодів та кінетики процесів, що протікають на їх поверхні при високій густині струму в залежності від природи і вмісту оксидів неблагородних металів.
Результати дисертаційної роботи дозволять реалізувати ресурсо- і енергозберігаючі технології електрохімічного синтезу в Україні. У зв’язку з цим розробка композиційних анодних покриттів на основі оксидів неблагородних металів з керованими електрофізичними та каталітичними властивостями, селективністю та зносостійкістю в електрохімічному синтезі є актуальною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: Анодні процеси на оксидах неблагородних металів в електрохімічному синтезі неорганічних речовин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок