Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЭПІДЕМІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА РОЛЬ ВОДНОГО ФАКТОРУ В ПОШИРЕННІ ГЕПАТИТУ А В М. ОДЕСІ

ЭПІДЕМІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА РОЛЬ ВОДНОГО ФАКТОРУ В ПОШИРЕННІ ГЕПАТИТУ А В М. ОДЕСІ

Назва:
ЭПІДЕМІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА РОЛЬ ВОДНОГО ФАКТОРУ В ПОШИРЕННІ ГЕПАТИТУ А В М. ОДЕСІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,77 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕПІДЕМІОЛОГІЇ ТА ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ
ім. Л.В.Громашевського
КОЗІШКУРТ ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК: 616.36-002.12-036.22(477.74)
ЭПІДЕМІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА РОЛЬ ВОДНОГО ФАКТОРУ
В ПОШИРЕННІ ГЕПАТИТУ А В М. ОДЕСІ
Спеціальність: 14.02.02 - епідеміологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Українському науково-дослідному інституті медицини транспорту
Науковій керівник: доктор медичних наук, професор
Васильєв Костянтин Георгійович
науковий консультант відділу гігієни довкілля
Офіційні опоненти: доктор медичних наук
Марієвський Віктор Федорович,
старший науковий співробітник, заступник директора з питань науки (Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України)
кандидат медичних наук
Падченко Анатолій Григорович,
старший науковий співробітник, доцент кафедри біокібернетики та аерокосмічної медицини (Національний авіаційний університет)
Провідна установа: Харківський державний медичний університет МОЗ України, кафедра епідеміології
Захист відбудеться “06” лютого 2006 року об 11 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д26.614.02 при Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України (03038, м. Київ, вул. М. Амосова, 5)
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України (03038, м. Київ, вул. М. Амосова, 5)
Автореферат розісланий “23” грудня 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д. мед. н., професор Л.М. Чудна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вірусні гепатити (ВГ) залишаються однією з найважливіших медичних і соціальних проблем сучасності, що обумовлено їх широким розповсюдженням серед населення. Однією з найпоширеніших форм ВГ є гепатит А (ГА). Не дивлячись на успіхи, досягнуті в діагностиці, лікуванні та профілактиці захворювання, ГА є серйозною проблемою охорони здоров'я в багатьох країнах світу, у тому числі в Україні (А.Л. Гураль, 2003; М.И. Михайлов, 2002). Незважаючи на зниження в останні роки (1997-2005) офіційних показників захворюваності на ГА, епідемічна ситуація в країні є несприятливою. Захворюваність в Україні у багато разів перевищує аналогічні показники в розвинутих країнах Європи та США (И.В. Шахгильдян, 2001; А.Л. Гураль зі співавт., 2003).
Незважаючи на багаторічну розробку проблеми ГА, неповністю з’ясовані питання щодо інтенсивності епідемічного процесу (ЕП) на окремих територіях, визначення груп ризику інфікування, територіальної нерівномірності поширення цього інфекційного захворювання, з урахуванням географічних характеристик.
Фактичні матеріали про захворюваність на ГА, розповсюдженість інфекції не відображають дійсної картини ЕП у зв’язку зі значною кількістю інапарантних форм, особливо серед дитячого населення (О.М. Солонина, 2001; С.П. Бережнов зі співав., 2003). У клінічній практиці вищезгадані форми захворювання часто залишаються нерозпізнаними, при цьому їх частота може досягати 60-90 % випадків (В.М. Жданов, 1986; В.Ф. Учайкин и соавт., 1994).
Об’єктивним показником істинного розповсюдження ГА можуть служити результати сероепідеміологічних досліджень сироваток крові осіб різних вікових груп населення. У всіх хворих, незалежно від форми інфекційного процесу, утворюються антитіла до вірусу ГА (анти-ВГА) IgM, а у реконвалесцентів – анти-ВГА IgG. Визначення останніх застосовують для вивчення популяційного імунітету до ВГА (С.Н. Соринсон, 1998).
На основі багаторічних епідеміологічних спостережень встановлено, що високий рівень захворюваності на ГА в нашій країні обумовлений порушеннями у проведенні комплексу санітарно-гігієнічних заходів, значним антропогенним забрудненням поверхневих водойм, котрі широко використовуються як джерела питного водопостачання. Проведення моніторингу за циркуляцією ВГА в об’єктах довкілля набуває значної актуальності при встановленні фактору передачі збудника інфекції під час реєстрації спалахів захворювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЭПІДЕМІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА РОЛЬ ВОДНОГО ФАКТОРУ В ПОШИРЕННІ ГЕПАТИТУ А В М. ОДЕСІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок