Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Військово-технічне співробітництво Червоної армії та рейхсверу (1922 – 1933 рр.)

Військово-технічне співробітництво Червоної армії та рейхсверу (1922 – 1933 рр.)

Назва:
Військово-технічне співробітництво Червоної армії та рейхсверу (1922 – 1933 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,64 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ АРХЕОГРАФІЇ ТА ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВА ІМЕНІ М.С. ГРУШЕВСЬКОГО
Шевченко Олег Тарасович
УДК 94 (100) „1922 - 1933” :355
Військово-технічне співробітництво Червоної армії та рейхсверу
(1922 – 1933 рр.)
07. 00. 02 – Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
КИЇВ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті ім. М. П. Драгоманова на кафедрі загальної історії. Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник:
кандидат історичних наук, професор
Трубайчук Анатолій Фотійович,
Національний педагогічний університет
ім. М.П. Драгоманова, кафедра
загальної історії, професор
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук
Газін Володимир Прокопович,
Кам’янець-Подільський педагогічний університет,
кафедра всесвітньої історії
кандидат історичних наук, доцент
Бадах Юрій Гордійович
Національна академія оборони України,
кафедра історії війн і воєнного мистецтва, доцент
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, відділ всесвітньої історії і міжнародних відносин.
Захист відбудеться “27” лютого 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.228.01 Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий “25” січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради Песчаний О.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність обраної теми Відновлення державної незалежності України сприяло реорганізації зрадянізованої Євразії шляхом створення життєздатних національних держав, а також завдяки традиціям співробітництва, які були закладені ще у 20-ті роки ХХ ст. Україна може налагоджувати співпрацю на терені Європи. Причому з урахуванням історичних традицій, сучасної політичної й економічної ситуації на європейському континенті одним із найбільш надійних партнерів України може стати Німеччина, співробітництво із якою набуває дедалі більше реальних і видимих контурів. Це відповідає вимогам забезпечення стабільності потреб структурної перебудови економіки як основи зовнішньої політики, шляху до загальноєвропейської інтеграції. Окрім того, вивчення досліджуваної теми дозволить на наш погляд, глибше зрозуміти історію взаємовідносин між СРСР та Німеччиною, відшукати в ній приклади розв’язання багатьох складних питань, які неминуче виникатимуть у процесі налагодження двосторонніх ділових контактів на сучасному етапі.
Однією з найменш досліджених у вітчизняній історичній науці є проблема ревізії Версальсько-Вашингтонської системи, а в цьому контексті, як один із її аспектів радянсько-німецькі відносини у міжвоєнні роки, зокрема військово-технічне співробітництво Червоної армії та збройних сил Веймарскої республіки, оскільки вона розкриває підступну політику радянського керівництва у міжвоєнні роки, що, зрештою, призвело до відродження військового потенціалу Німеччини та військово-промислового комплексу СРСР і було однією з причин виникнення Другої світової війни. Відродження німецьких військових сил у Радянському Союзі залишається однією з найбільш таємничих сторінок історії ХХ ст. Цей процес продовжувався більше десяти років таємно від усього світу. Саме в РРФСР було закладено основи майбутніх наступальних збройних сил Німеччини, які в 1939 році стали жахом для усієї Європи, а в 1941 році здійснили напад на Радянський Союз.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження слугує матеріалом для розробки нормативних курсів новітньої історії країн Західної Європи і Америки та країнознавства і спецкурсу “Військове співробітництво СРСР та Німеччини в 20-х – 30-х роках ХХ ст.” Робота є складовою частиною планів наукових дослідженнь кафедри загальної історії НПУ імені М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Військово-технічне співробітництво Червоної армії та рейхсверу (1922 – 1933 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок