Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНАЛЬНО-КОМУНІКАТИВНІ ВИЯВИ СКЛАДНОПІДРЯДНИХ РЕЧЕНЬ ПРИСЛІВНОГО ТИПУ

ФУНКЦІОНАЛЬНО-КОМУНІКАТИВНІ ВИЯВИ СКЛАДНОПІДРЯДНИХ РЕЧЕНЬ ПРИСЛІВНОГО ТИПУ

Назва:
ФУНКЦІОНАЛЬНО-КОМУНІКАТИВНІ ВИЯВИ СКЛАДНОПІДРЯДНИХ РЕЧЕНЬ ПРИСЛІВНОГО ТИПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,29 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ОРЄХОВ Валерій Володимирович
УДК 81’367.5=161.2
ФУНКЦІОНАЛЬНО-КОМУНІКАТИВНІ ВИЯВИ
СКЛАДНОПІДРЯДНИХ РЕЧЕНЬ ПРИСЛІВНОГО ТИПУ
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі української мови філологічного факультету Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Вінтонів Михайло Олексійович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри української мови.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Олексенко Володимир Павлович,
Херсонський державний університет
Міністерства освіти і науки України,
директор Інституту філології та журналістики,
завідувач кафедри журналістики;

кандидат філологічних наук, доцент
Мараховська Валентина Гаврилівна,
Горлівський державний педагогічний інститут
іноземних мов
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри української мови,
декан факультету іноземної та української мов.
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра української мови.
Захист відбудеться 30 березня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.10 при Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул.Університетська, 24.
Автореферат розіслано ___ лютого 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради доц. В.Д.Познанська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасна лінгвістика характеризується посиленою увагою до проблем комунікативного аспекту мови, тобто до тих мовних механізмів, що забезпечують функціонування мови як засобу спілкування.
Будь-яке речення слугує для повідомлення певної інформації, що передається через взаємодію значень складових елементів речення в процесі мовлення. Оскільки елементи речення є неоднорідними за ступенем інформативної значущості, вони різняться за функціональним призначенням: одні з них несуть основне смислове навантаження та являють собою інформативний центр повідомлення, а інші мають другорядне смислове навантаження й виконують допоміжну функцію.
Ступінь інформативної значущості того чи іншого елемента речення обумовлюється багатьма чинниками, і провідним серед них є його розташування в лінійній структурі речення.
Проблема порядку слів та смислової ваги елементів речення впродовж століть цікавила лінгвістів, це питання залишається й зараз одним з актуальних у мовознавстві. Одним з перших, хто вивчав цю проблему на матеріалі української мови, є О.С.Мельничук, який у роботі “Розвиток структури слов’янського речення” зробив спробу дослідження закономірностей словорозташування, розподіляючи елементи речення за синтагмами.
Серед сучасних досліджень у цій галузі провідне місце посідають праці
І.Р.Вихованця, М.В.Всеволодової, К.Г.Городенської, А.П.Загнітка, О.О.Крилової, Т.Є.Янко, О.Б.Сиротиніної та ін.
Актуальність проблеми зумовлюється перш за все тим значенням, яке відіграє питання порядку слів та розподілу комунікативної значущості серед елементів речення в процесі освоєння мовленнєвої діяльності (як усної, так і письмової), у системі викладання мови носіям інших мов.
Складнопідрядні речення прислівного типу є одним з найуживаніших класів складнопідрядних речень, якому притаманна досить своєрідна організація як у формально-синтаксичному, так і в комунікативному аспекті. Якщо формально-синтаксична організація прислівних складнопідрядних конструкцій є більш-менш дослідженою, що, однак, не виключає суттєвих розбіжностей у поглядах щодо дефініцій різновидів таких конструкцій, їх кількості тощо (пор. праці І.Р.Вихованця, І.І.Слинька, В.А.Бєлошапкової та ін.), то їх комунікативна будова є маловивченою, що й обумовлює вибір теми нашого дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФУНКЦІОНАЛЬНО-КОМУНІКАТИВНІ ВИЯВИ СКЛАДНОПІДРЯДНИХ РЕЧЕНЬ ПРИСЛІВНОГО ТИПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок