Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ТЕРМІЧНОЇ ПЕРЕДІСТОРІЇ І ЗОВНІШНІХ ДІЙ НА КІНЕТИКУ КРИСТАЛІЗАЦІЇ РОЗПЛАВІВ

ВПЛИВ ТЕРМІЧНОЇ ПЕРЕДІСТОРІЇ І ЗОВНІШНІХ ДІЙ НА КІНЕТИКУ КРИСТАЛІЗАЦІЇ РОЗПЛАВІВ

Назва:
ВПЛИВ ТЕРМІЧНОЇ ПЕРЕДІСТОРІЇ І ЗОВНІШНІХ ДІЙ НА КІНЕТИКУ КРИСТАЛІЗАЦІЇ РОЗПЛАВІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,22 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКО-ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ І ВУГЛЕХІМІЇ
ЇМ. Л.М. ЛИТВИНЕНКА НАН УКРАЇНИ
БАРАННІКОВ ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 541.64:542.65:546.23
ВПЛИВ ТЕРМІЧНОЇ ПЕРЕДІСТОРІЇ І ЗОВНІШНІХ ДІЙ
НА КІНЕТИКУ КРИСТАЛІЗАЦІЇ РОЗПЛАВІВ
02.00.04 -ФІЗИЧНА ХІМІЯ
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Донецьк 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донбаській державній академії будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: Доктор хімічних наук, професор Александров Валерій Дмитрович, Донбаська державна академія будівництва і архітектури, завідувач секції.
Офіційні опоненти: Доктор хімічних наук, професор Ярим-Агаєв Микола Лук'янович, Донецький державний технічний університет, професор.
Доктор хімічних наук, професор Судовцова Валентина Савеліївна, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, професор.
Провідна установа: Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, відділ фізичної хімії неорганічних матеріалів. М. Київ
Захист відбудеться " 27 " березня 2001р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.216.01 в Інституті фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН України (83114, Донецьк -114, вул. Р. Люксембург, 70).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН України (83114, Донецьк - 114, вул. Р. Люксембург, 70).
Автореферат розісланий " 23 " лютого 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М.Шендрик
Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Вивчення кінетики кристалізації розплавів в залежності від міри перегріву і переохолодження розплаву, швидкості охолоджування, зовнішніх впливів і з'ясування окремих важливих моментів цього складного процесу для різних речовин є в цей час актуальним науково-технічним завданням, оскільки умови кристалізації мають вирішальне значення у формуванні мікро- і макроструктури кристалів, визначають їх якість і різні фізичні властивості.
Процес кристалізації складається із зародкоутворення і росту кристалів. Масова кристалізація і ріст кристалів дають відразу кінцевий продукт (відливання, монокристал, плівка), тому ці питання добре вивчені і їм присвячено чимало теоретичних і експериментальних досліджень. Початкову ж стадію кристалізації вивчено значно менше. Це пов'язано з відсутністю систематичних досліджень щодо впливу термічної передісторії і зовнішніх дій на параметри кристалізації, з розбіжністю даних, що є по цих параметрах, з експериментальними труднощами прямого спостереження за зародками і т.д. Недостатньо вивчено взаємозв'язок структурних одиниць розплаву в переохолодженій і перегрітій областях поблизу температури плавлення зі структурою фази, що кристалізується, взаємодію різнотипних фазовий перетворень. Через нестачу експериментальних даних в цьому напрямі теорія зародкоутворення (і кристалізації у цілому) розвивається, головним чином, в своєму класичному атомно-флуктуаційному варіанті, яка не спроможна пояснити такі явища, як вибухова кристалізація, наявність передкристалізаційних фізичних переохолоджень і таке інше.
Дана робота присвячена експериментальному вивченню впливу термічної передісторії розплаву , (величини перегріву, швидкості охолоджування, часу ізотермічної витримки) і зовнішніх впливів (постійного магнітного поля, вібрації і перемішування) на кінетичні параметри кристалізації розплавів і поліморфних перетворень (ступінь передкристалізаційного переохолодження, інкубаційний період зародження, час і швидкість кристалізації, температури плавлення і кристалізації, прямих і зворотних поліморфних переходів тощо).
Об'єктом наших досліджень були наступні речовини: елементарні (Рb, Sп, Ві, Sb, Zп, Сd, S), сплави в системах Sп-Ві, Ві-Sb і хімічна сполука ().
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано в лабораторії кристалізації кафедри "Фізичне і хімічне матеріалознавство" Донбаської державної академії будівництва і архітектури (м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ВПЛИВ ТЕРМІЧНОЇ ПЕРЕДІСТОРІЇ І ЗОВНІШНІХ ДІЙ НА КІНЕТИКУ КРИСТАЛІЗАЦІЇ РОЗПЛАВІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок